Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 23-letniego mężczyznę pochodzącego z Czeczeni. Jest on podejrzewany o naruszenie nietykalności cielesnej nauczyciela i ochroniarza w szkole w Coniewie. Po przedstawieniu mu zarzutów dalsze czynności prowadzone będą w kierunku jego ewentualnej deportacji.

 Mężczyznę  policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań w Piasecznie. Przed blisko miesiącem w szkole w Coniewie  doszło do ataku azylantów mieszkającego w Ośrodku dla Uchodźców w Lininie. W efekcie pobili  a ochroniarza i nauczyciela, który próbował uspokoić sytuację.

Policjanci, którzy już po kilkunastu minutach od zgłoszenia znaleźli się na terenie szkoły ustalili nie tylko przebieg incydentu, z którego wynikało, że naruszona została nietykalność cielesna nauczyciela szkoły i pracownika ochrony, ale również zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu i ustalona została tożsamości wszystkich uczestników zajścia.

Praca operacyjna policjantów z wydziału kryminalnego z Piaseczna doprowadziła 4maja,  punktualnie o godzinie 6.00, do drzwi jednego z mieszkań w centrum Piaseczna, gdzie dokonano zatrzymania 23- letniego mężczyzny.

Przedstawiono mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jakim w świetle obowiązujących przepisów jest również nauczyciel. Jednocześnie z zebranych informacji wynika, że pochodzący z Czeczeni mężczyzna, składając wniosek azylowy w 2015 roku, złamał go i wyjechał do Niemiec, skąd został deportowany. W związku z powyższym w tej sprawie została uruchomiona procedura kontroli legalności jego pobytu na terenie Polski, co może zdecydować o jego ewentualnej deportacji.

js/ksp