Fundacja Na Tropie włączyła się w poszukiwania Dominiki Paćkowskiej, siedemnastolatki zaginionej 14 kwietnia 2017 roku (Wielki Piątek)  w Płocku.  Jeszcze w tym tygodniu fundacja przekaże wszystkie zebrane informacje policji, i ponownie weźmie udział w poszukiwaniach zaginionej.

 – Mamy wytypowane miejsce, w którym powinny być przeprowadzone drobiazgowe poszukiwania.  Wrócimy tam jeszcze w tym tygodniu, i zebrane przez nas dane przekażemy policji – mówi Janusz Szostak, prezes Fundacji Na Tropie. – Mamy też realną hipotezę, co mogło wydarzyć się w Wielki Piątek, w życiu Dominiki.

3

Dominika Paćkowska 14 kwietnia 2017 roku (Wielki Piątek) wyszła z domu około godziny 8.20 z zamiarem pójścia  do kościoła św. Stanisława Kostki i do chwili obecnej nie powróciła do domu.

Od tego czasu były prowadzone bardzo szerokie poszukiwania przez policję, we współpracy ze strażą pożarną oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Przeszukiwane był nie tylko sam akwen Wisły, ale również brzegi w rejonach, w których ciało mogłoby wypłynąć. Poszukiwania nie zostały przerwane i trwają cały czas.

 25 kwietnia 2017 roku,  na  Wiśle było 6 łodzi, w tym policyjne, straży pożarnej oraz WOPR.  Z czego pięć łodzi wyposażonych jest w echo sondę, zatem sprawdzone jest także dno rzeki.

Fundacja Na Tropie przeszukiwała  jeden z brzegów Wisły, i wyznaczyła miejsce, gdzie należy ewentualnie szukać ciała zaginionej dziewczyny.

– Przekazaliśmy te informacje policji, i będą one w tym tygodniu sprawdzane – mówi Janusz Szostak – Wiem, że wówczas użyty będzie także helikopter. Będziemy równie brać udział w tych poszukiwaniach Dominiki. Z tego co wiem także w sobotę będzie prowadzona społeczna akcja, my oczywiście też się do niej włączymy.

Szostak twierdzi, że ma także hipotezę na temat tego co wydarzyło się 14 kwietnia. Według niego wiąże się to ze sprawami osobistymi zaginionej nastolatki. Jednak nie chce zdradzać szczegółów: – Za wcześnie o tym mówić, wszystko sprawdzamy.  W czwartek lub piątek przekażemy te informacje policji.

2
Fundacja Na Tropie przeszukiwała we wtorek jeden z brzegów Wisły

Jak mówi asp. szt. Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku: – Policja, na chwilę obecną, nie ma żadnego tropu poza tym, iż ustaliliśmy, że dziewczyna wchodzi na most i  jest widziana na tym moście. Natomiast nie mamy żadnej informacji, że z tego mostu schodzi. Możemy przyjmować jedną z hipotez, że mogła skoczyć z tego mostu do Wisły. Nie jest to jednak  tak, że tylko na tej hipotezie się skupiamy ponieważ prowadzimy poszukiwania wielotorowo, bierzemy pod uwagę możliwość, że chciała zerwać ze swoim dotychczasowym życiem, chciała coś zmienić pod tym katem też prowadzimy poszukiwania. Nie mamy też żadnych informacji, aby zaginiona była z kimś w konflikcie.

Co prawda nagrania monitoringu pokazują, że Dominika idzie w kierunku mostu, lecz Janusz Szostak twierdzi, że z niego nie skoczyła: – Ona zeszła na dół w okolice mola.  Tyle mogę teraz powiedzieć.

Ktokolwiek widział zaginioną Dominikę Paćkowską lub zna miejsce jej pobytu proszony jest o kontakt tel. 24 266 15 66, 24 266 16 00, 24 266 16 01 lub pod nr tel. alarmowych 997 i 112.

Do policji dociera wiele informacji, mniej lub bardziej wiarygodnych. Dominika była już rzekomo widziana w różnych, odległych od siebie miejscach Polski. Każdą taką informację policjanci muszą sprawdzić, to zajmuje ich cenny czas, który mogliby wykorzystać do poszukiwania nastolatki. Dlatego prośba, aby podawać tylko fakty a nie zmyślone historie.
Joanna Smacka

Fot. Policja i Fundacja Na Tropie