Tradycyjne pierogi ruskie lub z mięsem, bigos, łazanki i krokiety – polska firma spożywcza Polish Village Bread wypuszcza na brytyjski rynek nową gamę wyrobów garmażeryjnych. Po raz pierwszy mieszkańcy Londynu będą mieli okazję smakować polskie specjały, przygotowane wyłącznie na bazie naturalnych składników.
Polska piekarnia powstała w Londynie w 2004 roku. Nic dziwnego – rosnąca fala emigrantów z Polski znacząco podniosła zapotrzebowanie na rodzime produkty w Wielkiej Brytanii. Piotr Tomicki i Roberta Zioła postanowili zaspokoić apetyty i osłodzić tęsknotę za ojczystym krajem, piekąc według tradycyjnych receptur chleb na zakwasie, chałki, bułki, polskie ciasta i nie tylko. Piekarnia okazała się strzałem w dziesiątkę, a produkty spotkały się z dużym uznaniem, docierając nie tylko na stoły w Londynie, ale również na przedmieścia.
 Specjały o krok dalej!
 Obok wypieków, które tak bardzo kochają emigranci, największą bolączką Polaków w Londynie jest brak tradycyjnych wyrobów garmażeryjnych. Nie zawsze jest czas na to, aby samodzielnie przygotować pracochłonne pierogi lub krokiety lub gotować bigos, który przecież najlepszy jest po kilku dniach. Polish Village Bread wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i wypełnia lukę na rynku. `Polish Village Meals` to pierogi, krokiety, mięsa oraz dania główne.
 Naszą misją jest dostarczanie wysokiej jakości produktów garmażeryjnych do rąk naszych odbiorców i promowanie polskich tradycji kulinarnych w Wielkiej Brytanii – opowiadają właściciele piekarni, którzy nie kryją dumy ze swoich wyrobów.
 Polskie smakołyki na talerzach
 Spełnienie marzeń każdego miłośnika polskiej, domowej kuchni. W londyńskich domach pojawią się między innymi: pierogi ruskie, z mięsem, kapustą i grzybami oraz serem, kopytka, bigos i łazanki, a także gołąbki w sosie pomidorowym lub w sosie z grzybów leśnych. To jednak nie koniec! Wśród produktów znajdą się również tak tradycyjne specjały jak kapusta zasmażana, różne rodzaje krokietów (m.in. z mięsem, kapustą i grzybami) oraz jedyne w swoim rodzaju flaczki. Wielbiciele mięs będą mogli raczyć się gulaszem wieprzowym lub drobiowym, piersią z kurczaka w panierce i kotletami mielonymi z pieczarkami.
 Łączymy tradycyjne polskie receptury ze świeżością produktów robionych na miejscu – opowiada Piotr Tomicki – To właśnie wyróżnia nas na tle konkurencji. Nasze produkty oparte są na naturalnych składnikach, bez konserwantów i ulepszaczy.
 Specjały przygotowane z najwyższą starannością staną się, obok wypieków, ważnym elementem codziennych posiłków. Każdy lubi zjeść tak dobrze, jak u mamy i każdy lubi mieć zaufaną firmę, która dostarczy gotowe, domowe dania na stół.

Justyna Krzysztofik