Dziękuję Komendzie Stołecznej Policji za zapewnienie bezpieczeństwa. Po raz kolejny polska policja udowodniła, że po tych zmianach kadrowych służy obywatelom – powiedział szef MSWiA podczas rozmowy w TVP INFO. 10 grudnia policjanci zabezpieczali uroczystości upamiętniające katastrofę w Smoleńsku.

Minister Mariusz Błaszczak mówił także o manifestacjach, które będą odbywały się na terenie Warszawy 13 grudnia. Szef MSWiA poinformował, że tego dnia odbędzie się 10 zgromadzeń. Podkreślił również, że jeszcze dziś spotka się z komendantami i będzie rozmawiał na temat zabezpieczenia manifestacji.

– Będą to odpowiednie siły i środki, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy 13 grudnia będą manifestowali – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Podczas rozmowy poruszono również temat tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Minister stwierdził, że nowy projekt przywraca sprawiedliwość społeczną.

– W myśl tej ustawy byli funkcjonariusze aparatu opresji będą żyli na takim samym poziomie na jakim żyją ich ofiary – wskazał szef MSWiA.

źródło: MSWiA

Zobacz również: