Śledczy z Sandomierza wyjaśniają tajemnicze okoliczności śmierci sędziego Zygmunta Bednarczyka, przewodniczącego II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Sandomierzu. Jego zwłoki odnaleziono dziś rano w miejscowości Dzierdziówka (woj. podkarpackim). Prawdopodobnie było to  samobójstwo.
O zdarzeniu policja i prokuratura zostały powiadomione przed godziną 8 rano. W domu oprócz Zygmunta Bednarczyka, przebywała jego żona, która usłyszała strzał, i  chwilę później znalazła martwego męża.
Tragicznie zmarły sędzia był członkiem koła łowieckiego. I Prawopdobnie odebrał sobie życie używając broni myśliwskiej – sztucera. To broń długa, kulowa. 57-latek miał pozwolenie na posiadanie broni palnej i miał taką broń w domu. Zginął, oddając z niej strzał w głowę.
Na stronie Sądu Okręgowego w Kielcach zamieszczono komunikat:  „W dniu 12 grudnia 2016 roku, w godzinach porannych, Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach został poinformowany o tragicznej śmierci Sędziego Sądu Rejonowego w Sandomierzu Pana Zygmunta Bednarczyka. Obecnie nie są znane przyczyny i okoliczności śmierci Pana Sędziego, dlatego aktualnie Prezes Sądu Okręgowego w Kielcach powstrzymuje się od dalszych informacji i komentarzy. W miarę napływu potwierdzonych faktów dotyczących śmierci Pana Sędziego będą one przekazywane zainteresowanym i uprawnionym podmiotom. Środowisko sędziowskie oraz pracownicy sądów okręgu Sądu Okręgowego w Kielcach przyjęło tę wiadomość z wielkim bólem. Prezes Sądu Okręgowego w imieniu własnym oraz sędziów i pracowników przekazuje Rodzinie Pana Sędziego Zygmunta Bednarczyka wyrazy współczucia i podejmuje działania wspierające Rodzinę w tym trudnym dla wszystkich czasie.”
ard

Zobacz również: