Przyjęcia na cześć nowego członka rodziny to nowy zwyczaj, który Polacy bardzo polubili i chętnie je organizują. Z analizy firmy Lionelo wynika, że już dla 35% nowo upieczonych matek zorganizowano „Baby Shower”. To doskonały pomysł na skompletowanie  wyprawki oraz czas na sprawdzone porady doświadczonych matek.

 Impreza dla przyszłej mamy jeszcze przed narodzinami dziecka, ma w Polsce coraz więcej zwolenniczek. Uroczystość jest świętowana w domu lub specjalnych klubach i organizowana przez najbliższe otoczenie przyszłej mamy lub rodzinę. To pierwszy krok do świata macierzyństwa i niekończące się historie z poradami od zaufanych matek- przyjaciółek.

Prawdziwy baby shower powinien być niespodzianką dla głównej bohaterki.  Warto jednak skonsultować ten pomysł z główną zainteresowaną dla której organizowana jest ta impreza. Jak pokazują najnowsze analizy, już coraz więcej osób w Polsce chce sprawić miłą niespodziankę przyszłej mamie. Z analizy firmy Lionelo wynika, że już dla 35% nowo upieczonych matek zorganizowano taką uroczystość.

Polacy nie oszczędzają na wydatkach związanych z dziećmi, dotyczy to zarówno samego przygotowania wyprawki oraz wyposażenia dzieci w nowoczesne sprzęty i akcesoria wspierające rozwój dziecka i bezpieczeństwo. Przyszli rodzice, częściej niż w innych segmentach wybierają produkty z wyższej półki cenowej oraz rekomendowane przez specjalistów i znajomych. Bardzo często organizują spotkania, by w gronie najbliższych cieszyć się przygotowaniami do narodzin dziecka oraz posłuchać porad doświadczonych już rodziców.

Jednym  z nowych „świąt”, które chętnie celebrujemy to „Baby Shower”, czyli przyjęcie dla przyszłej mamy i dziecka, które niedługo przyjdzie na świat. Wyprawia się je zazwyczaj pod koniec ciąży. Jest to doskonała okazja do tego, by spotkać się w „babskim gronie”, wymienić się doświadczeniami i poplotkować o ciąży oraz macierzyństwie, a przy okazji zebrać prezenty dla dziecka. Według zwyczaju, Baby Shower jest przygotowywane przez najbliższe otoczenie ciężarnej. Może to być któraś z jej przyjaciółek, kuzynka, czy ciotka. Ona rozsyła zaproszenia, przygotowuje menu, a także listę prezentów. – Prezenty są bowiem bardzo ważnym elementem Baby Shower. Przyszła mama może zażyczyć sobie, by to były rzeczy dla niej albo dla dziecka, należy więc z nią skonsultować listę prezentów, by podarowane upominki spełniły jej oczekiwania. Zazwyczaj są to elementy wyprawki dla malucha, których przyszła mam nie zakupiła jeszcze będąc w ciąży jak np. łóżeczko turystyczne Sven, nosidełko Indy, mata edukacyjna Amy, bujaczek, krzesełko do karmienia – wyjaśnia Marcin Baranowski z firmy Lionelo.

 Uroczym elementem Baby Shower są dekoracje oraz elementy nawiązujące do płci przyszłego dziecka. Popularny jest też tort z pieluszek jednorazowych, można też przygotować babeczki z bajkowymi postaciami lub ciasteczka w kształcie akcesoriów dziecięcych. Ojcowie natomiast zapraszają na popularne od lat w Polsce pępkowe, organizowane krótko po narodzinach. Warto więc o w tym dniu pamiętać także o maluchu i sprawić prezent, który będzie przydatny młodemu ojcu jak np. wielofunkcyjny rowerek TIM, nosidełko lub miś szumiś, który doskonale uśpi malucha, gdy nie będzie mamy w domu.

Kolejna okazją do świętowania są same narodziny dziecka i wyprawianie z tej okazji przyjęcia dla kilkutygodniowego malucha. Następnie wyprawiamy chrzciny, które bardzo uroczyście są organizowane w Polsce. Warto do kolejnych imprez przygotować listę prezentów i wykluczyć z niej te upominki, które już mamy w posiadaniu.

Rekomendowana lista wyprawkowa na Baby Shower:

Nosidełko Indy

Miś szumiś Whisbear

Bujaczek Ruben

Laktator Fidi

Termometr elektryczny

Mata Edukacyjna

Karuzelka Liva

Rowerek trójkołowy TIM

Krzesełko do karmienia

Poradniki książkowe

Zobacz również: