Jesień i zima to bardzo zły czas dla skóry. Gwałtowne różnice temperatur, zimno i gorąco powodują zaczerwienienie i przesuszenie skóry. W takich warunkach źle reaguje każdy rodzaj skóry.
Skóry suche stają się zaczerwienione i nadwrażliwe. Skóra tłusta ze skłonnością do trądziku często ulega przesuszeniu, zamykają się pory, co objawia się wzmożoną jej pracą i wysypem zaskórników i zmian ropnych.
Noszenie szalików i zimowych drażniących okryć bardzo często powoduje alergie okolicy szyi.
Jest to czas na wyjątkowe zabiegi.
Dla skóry trądzikowej polecam ekologiczny zielony zabieg. Jest on bardzo delikatny. Nie zawiera konserwantów, ponieważ jego składniki są naturalne. Uzupełnia naturalny płaszcz ochronny skóry, oczyszcza pory, zmniejsza wydzielanie sebum. Dostarcza skórze witamin i mikroelementów. Przeciwdziała tworzeniu się zaskórników, nawilża i wspomaga skórę w samooczyszczaniu.
Skóra dojrzała wymaga nawilżenia, pobudzenia do pracy, wtłaczania brakujących jej składników. Dostarczamy elastynę, kwas hialuronowy, kolagen oraz całą gamę witamin i mikroelementów. Polecam zabieg na bazie złota. Nawet jednorazowa aplikacja poczyni na skórze bardzo widoczne dobre zmiany. Stosowanie zabiegów jeden raz w miesiącu pozwoli skórze właściwie funkcjonować.
Zabiegi z naturalnym kolagenem wskazane są już dla skór po trzydziestym roku życia. Doskonale nawilży, napnie, wybieli, poprawi krążenie, przez co skóra odzyska zdrowy, młodzieńczy wygląd.
Istnieje zabieg zimowy na rozszerzone naczynka krwinośne, który należy koniecznie wykonywać zimą. Jest to zabieg powodujący obkurczanie naczynek włosowatych i skóra jest w stanie obronić się przed złymi warunkami zimy.
Doskonałym zabiegiem jest kosmetyczny botoks bez nakłuwania. Wskazany na zmarszczki mimiczne.
Polecam też zabieg oczyszczający brzuch. Spożywamy różne pokarmy, nie zawsze zdrowe. Zalegające pokarmy w jelitach tworząc tzw. złogi pokarmowe. Proponuję zabieg oczyszczający jelita. Polega on na pillingu brzucha, następnie wykonujemy specjalny masaż i nakładamy maskę. Zabieg jest odrobinę bolesny, ale wart lekkiego i mniejszego brzucha.
Hanna Kasztelan

Zobacz również: