Nocna Zmiana Bluesa zagra w Płocku

Już 26 listopada odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu Kawiarnia Jazzowa. Tym razem w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki wystąpi Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Bilety w cenie 20 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl.

Nocna Zmiana Bluesa ma już trzydzieści lat. Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzony przez niego zespół w przeciągu całej swojej kariery osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu, w tym B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989), kilka tysięcy koncertów w Polsce, ale także praktycznie w całej Europie oraz USA. Zespół może się nawet pochwalić występem w afrykańskim Zimbabwe.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności Nocna Zmiana Bluesa wykreowała własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów.

Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te, które znalazły się na ich najnowszym wydawnictwie. Na koncercie nie zabraknie takich numerów, jak „Szósta zero dwie”, „Nieznajomy przyjaciel”, „Ciężki dzień”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker”, „Chory na bluesa” i wielu innych.

Skład zespołu:
– Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
– Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
– Witold Jąkalski: gitara slide
– Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
– Grzegorz Minicz : perkusja

Koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa odbędzie się 26 listopada (sobota) o godzinie 18 w sali koncertowej POKiS. Bilety w cenie 20 zł można kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) oraz na www.pokis.infoserw.pl.

Zobacz również: