Akustyczny i świąteczny koncert zespołu Oddział Zamknięty inaugurujący tegoroczną edycję Fabryki Świętego Mikołaja, a ponadto rekordowa liczba wystawców z bożonarodzeniowym asortymentem, świąteczna iluminacja fabryki, warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, świąteczna stajenka czy polarna poczta, to tylko kilka z licznych atrakcji, które zachwycą odwiedzających podczas organizowanego wydarzenia.

Śladem poprzednich lat, w weekend 10-11 grudnia odbędzie się III edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego, przedświątecznej zabawy pełnej atmosfery magii i radości. Poprzemysłowe hale fabryczne Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie ponownie zamienią się w fabrykę prezentów, wypełnioną elfami, tysiącami lampek, zapachem goździków i choinek. Przy akompaniamencie kolęd i w towarzystwie Świętego Mikołaja każdy poczuje magię Świąt.
Po długiej nieobecności na żyrardowskiej scenie artystycznej, już 9 grudnia br. zagości u nas zespół Oddział Zamknięty. Jest to legenda polskiego rocka, wielka gwiazda wczesnych lat 80., zespół, który dziennikarze muzyczni okrzyknęli „polskimi Rolling Stones”. Oddział Zamknięty znany jest z takich przebojów jak „Party”, „Obudź się”, „Andzia”, „Zabijać siebie”, „Twój każdy krok”, które znała i śpiewała cała Polska. Na koncert zapraszamy od godziny 19:30. Bilety (30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu) do nabycia w Resursie i Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Istnieje możliwość rezerwacji biletów pod numerem telefonu 793-134-703.
Trzecia edycja Fabryki Świętego Mikołaja zapowiada się jeszcze lepiej niż w poprzednich latach. Już po kilku dniach zostały zarezerwowane wszystkie miejsca wystawiennicze, a program wydarzenia pęcznieje z dnia na dzień od licznych atrakcji, które przygotowywane są głównie z myślą o dzieciach. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w sobotę 10 grudnia i będzie trwał do niedzieli 11 grudnia (sobota w godzinach 14:00-20:00, niedziela w godzinach 12:00-19:00) w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, ul. Dittricha 18/Bielnik.
Ideą Jarmarku Bożonarodzeniowego jest stworzenie niepowtarzalnej okazji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych do odnalezienia wyjątkowych upominków, a także do spędzenia przedświątecznego czasu w niepowtarzalnej industrialnej atmosferze. Wśród niesamowitej iluminacji hal muzealnych wystawią się lokalni twórcy i artyści rękodzielnicy, którzy na ponad 60 stoiskach zaprezentują różnorodne ozdoby świąteczne, choinkowe, biżuterię, zabawki, wyroby z drewna, jedwabiu czy ceramiki. Do tego specjalnie przygotowana aranżacja pofabrycznych hal Muzeum Lniarstwa nada wydarzeniu unikalny klimat i wprowadzi wszystkich odwiedzających w przedświąteczny nastrój. Wstęp na Jarmark jest bezpłatny dla odwiedzających.
W programie przewidziano m.in.:
– spotkanie ze Św. Mikołajem
– Polarna Poczta – magiczna skrzynia na listy do Św. Mikołaja
– Choinka szczęścia – zerwij karteczkę z życzeniem dziecka i spełnij je
– Świąteczna Stajenka
– Centrum ozdób świątecznych – warsztaty plastyczno-rękodzielnicze
– zabawy i konkursy dla dzieci
– koncerty i pokazy taneczne na głównej scenie Jarmarku.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ