Kapela Płocka i ich „Koncert na dobry początek”

Reprezentująca muzykę należącą do alternatywnego nurtu, charakterystycznego dla twórczości  miejskiej Kapela Płocka wystąpi w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki 25 listopada (piątek). Zespół wydał w tym roku nową płytę, na której zarejestrowanych zostało pięć utworów. Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

Kapela Płocka kontynuuje muzyczne tradycje Płockiej Kapeli Podwórkowej: dwóch muzyków to członkowie właśnie tej ponad dwudziestoletniej formacji muzycznej, zdobywającej laury na różnorodnych festiwalach folkloru miejskiego (ostatnim sukcesem było zdobycie „Złotej Korony” – głównej nagrody na Festiwalu Folkloru Miejskiego w Koronowie w 2015 roku), przeglądach kapel i występach w kraju i za granicą. Kapela Płocka uczestniczyła w nagrywaniu licznych programów radiowych i telewizyjnych – w 2015 roku uczestniczyła w nagraniu  programu „Rolnik szuka żony”, programu zatytułowanego „Kapela Płocka” w TVP Kultura, nagrań radiowych w Radiu RDC, Radiu dla Ciebie, Katolickim Radiu Diecezji Płockiej. W poprzednim roku nagrali kolejną płytę zrealizowaną przy wsparciu finansowym POKiS w Płocku i Rady Miasta Płocka. W tym roku muzycy nagrali krótką płytę (5 utworów) emitowaną obecnie w lokalnych i krajowych mediach.

Twórczość Kapeli w warstwie muzycznej sięga do nieco zapomnianych melodii, a w warstwie tekstowej do tematów związanych z wielkomiejskim życiem Lwowa, Warszawy i oczywiście Płocka.

Kapela Płocka gra w składzie: Andrzej Machnicki – kontrabas, Wojciech Gajewski – gitara i wokal, Piotr Frąś – akordeon, Katarzyna Zawadzka – skrzypce, Michał Zawadzki – instrumenty perkusyjne.

„Koncert na dobry początek”, bo taki będzie nosił tytuł najbliższy koncert płockiego zespołu, odbędzie się 25 listopada (piątek) o godzinie 18 w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Tumska 9a). Wstęp na koncert będzie bezpłatny, za okazaniem zaproszenia, które można dostać w Bileterii POKiS (ilość miejsc ograniczona).