PŁOCK: „Pejzaże moje”, czyli liryczny wieczór w Kawiarni Jazzowej

W najbliższy piątek (18.11) w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbędzie się recital pt. „Pejzaże moje”. Liryczny nastrój zapewnią kompozycje płockiego pianisty i kompozytora Michała K. Zawadzkiego okraszone subtelnym głosem Agaty Grześkiewicz. Bilety w cenie 10 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a) oraz na www.pokis.infoserw.pl.

„Pejzaże moje” to recital autorski pianisty Michała K. Zawadzkiego, który do zaśpiewania swoich kompozycji zaprosił Agatę Grześkiewicz, która, jak przyznaje, w niezwykle sugestywny i osobisty sposób potrafi odmalować bogatą kolorystykę emocji zawartą w tekstach — zarówno lirycznych, sentymentalnych, jak i groteskowych czy kabaretowych.

Podczas odbywającego się w ramach cyklu Kawiarnia Jazzowa, piątkowego koncertu usłyszymy utwory napisane do tekstów współczesnychpolskich autorów, pochodzących zarówno z rodzinnego miasta kompozytora, Płocka (Marek Grala,Karolina Słyk, Maciej Woźniak), jak i z innych zakątków Polski — Kaszub (Łukasz Majewski, Jerzy Fryckowski), Gdańska (Bożena Ptak), Krakowa (Agnieszka Grochowicz) i Lublina (Tomasz Rokosz).

Koncert „Pejzaże moje” odbędzie się 18 listopada (piątek) o godzinie 19 w sali koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Tumska 9a). Bilety w cenie 10 zł można kupić w Bileterii POKiS (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30) oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl.

 

Zobacz również: