Democratic presidential candidate Hillary Clinton speaks during a campaign stop, Monday, April 25, 2016, in Wilmington, Del. (AP Photo/Matt Rourke)
W celu zapewnienia pokoju na całym świecie wystarczy, że Stany Zjednoczone po prostu nawiążą ciepłe stosunki z Rosją, i właśnie to rozumie kandydat na prezydenta z Partii Republikańskiej Donald Trump – w przeciwieństwie do jego rywalki Hillary Clinton, pisze The Independent.
Autor artykułu zastanawia się, czy kandydatka na prezydenta z Partii Demokratycznej może rozpętać III wojnę światową. Według niego nie ma co do tego żadnych wątpliwości — może. Dziennikarz zauważa, że Trump przewyższa swoją przeciwniczkę pod względem jednego ważnego parametru: on jest świadomy faktu, że z Rosją lepiej jest się dogadać.
„Jeżeli w polityce zagranicznej oprzemy się na zasadzie «wróg mojego wroga jest moim przyjacielem», to pokój, współpraca i sojusz z Rosją są możliwe, a nawet pożądane” — czytamy w materiale.
Jak pisze gazeta, jeśli prezydentem USA zostanie Trump, to dogada się z prezydentem Rosji co do wspólnej walki z terroryzmem w Syrii. „Oni będą realizować wspólny cel — zniszczenie PI (zakazanego w Rosji — red.)” — czytamy w artykule. Co do Clinton, ona nie rozumie, że z punktu widzenia doktryny Kissingera w polityce zagranicznej na pierwszym miejscu powinny stać interesy Ameryki. Polityka Rosji w stosunku do państw bałtyckich czy Ukrainy nie dotyczy Stanów Zjednoczonych.
Najprostszym sposobem, aby zapobiec III wojnie światowej, jest pozwolić Rosjanom robić to, co chcą, tym bardziej, jeśli nas to nie dotyczy” — czytamy w materiale.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

Istnieje powszechny mit, że Demokraci zawsze „mają słabość” do Rosji i że chcą międzynarodowego odprężenia i pokoju. Jednak najtwardsi zwolennicy kursu na zimną wojnę byli akurat z Partii Demokratycznej. I tak za czasów Demokraty Kennedy’ego świat stał na krawędzi zniszczenia podczas kryzysu kubańskiego w 1962 roku, czytamy w materiale. Coś podobnego może się zdarzyć także za prezydentury Clinton, ale nie za Trumpa, przekonuje autor, który wzywa, aby dać kandydatowi Republikanów szansę.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ