W poniedziałek 10 października 2016 r. w rektoracie Politechniki Lubelskiej Kamil Wroński odebrał z rąk prorektora ds. studenckich prof. Pawła Droździela symboliczny indeks i legitymację studencką. Tym samym został najmłodszym „studentem” w Polsce. Jednocześnie jest uczeniem klasy 4 szkoły podstawowej.

Chłopiec będzie chodził na wybrane zajęcia ze studentami I i II roku kierunku mechatronika. Uczelnia zaproponowała mu następujące przedmioty: fizyka, matematyka, robotyka, techniki wytwarzania i montażu.

Przygodę z lubelską uczelnią techniczną rozpoczął w marcu 2016 r. – Ze względu na wiek chłopca program zajęć był dobierany elastycznie. Chcieliśmy, aby najpierw oswoił się z uczelnią, poznał wykładowców, zobaczył nasze laboratoria i zlokalizowane w nich nowoczesne urządzenia badawcze. Po rozmowach z rodzicami Kamila doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie objąć chłopca indywidualnym programem kształcenia – mówi prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej.

Chłopiec uczęszczał na zajęcia z podstaw programowania sterowników PLC Siemens S7-1200, mechatroniki i matematyki. Zajęcia trwały ok. 6 h tygodniowo. – Kamil dał się poznać jako inteligentny młody człowiek, z ciekawością chłonący wiedzę, którą później potrafił wykorzystać do realizacji swoich elektronicznych projektów – informuje dr inż. Przemysław Filipek z Wydziału Mechanicznego PL. – Ze wszystkich zajęć najbardziej zainteresowało go wirtualne modelowanie 3D. Po kilku godzinach szkolenia Kamil potrafił samodzielnie zamodelować wybrany element zgodnie z jego rzeczywistymi wymiarami.

Kamil przyniósł na spotkanie model bramy wjazdowej, który wykonał podczas wakacji jako podsumowanie zajęć z podstaw programowania sterowników PLC Siemens S7-1200.

źródło: pollub.pl/fot. J.Krysiak, SAF PL

Zobacz również: