Zaproszeni do Niemiec przez Angelę Merkel imigranci znowu nie próżnowali. Tym razem napastowali kobiety podczas monachijskiego festiwalu piwa Oktoberfest.

Oktoberfest cieszy się coraz mniejszym powodzeniem. Turyści i mieszkańcy Niemiec w obawie przed zamachami wolą unikać masowych imprez. W tym roku na święcie piwa pojawiło się o 300 tysięcy mniej osób niż rok wcześniej i aż o 700 tysięcy mniej, niż dwa lata temu.

Oprócz zagrożenia terrorystycznego skutecznym odstraszaczem są też przestępstwa na tle seksualnym. W tym roku doszło do 31 takich incydentów w ciągu dwóch tygodni trwania festiwalu. Stanowi to wzrost o 47,6% w porównaniu do ubiegłego roku. Odnotowano 22 przypadki obrażania kobiet na tle seksualnym połączonego z ich jednoczesnym obmacywaniem oraz cztery przypadki obnażania się przez ekshibicjonistów. Doszło też do dwóch przypadków molestowania, jak podaje policja, „osób niezdolnych do samoobrony”, aż wreszcie do jednego gwałtu. Ofiarą tego ostatniego przestępstwa stała się turystka z Australii.

Sprawcami niemal sami cudzoziemcy

Spośród 18 aresztowanych, dwóch mężczyzn posiada obywatelstwo niemieckie, a pozostała szesnastka to obcokrajowcy, w tym sześciu azylantów przyjętych w ramach polityki otwartych granic.

Między 17 września a 3 października Oktoberfest odwiedziło 5,6 mln osób. Jest to 300 tysięcy mniej niż rok wcześniej. Tym samym festiwal odnotował rekordowo małą frekwencję- najniższą od 15 lat. Wygląda na to, że święto piwa staje się powoli świętem gwałtu.

MB

źródło: jungefreiheit.de

 

Zobacz również: