Koncern samochodowy BMW nie zamierza stać w miejscu i chce w następnych latach wypuścić na rynek więcej aktualnych modeli aut także z silnikiem elektrycznym.

Producent BMW z Monachium posiada aktualnie w swojej ofercie mały samochód i3 napędzany silnikiem elektrycznym z karoserią wykonaną z kompozytów włókien węglowych oraz sześć modeli samochodów hybrydowych z napędem spalinowo-elektrycznym.

Jak poinformowały w poniedziałek (12.09.2016) władze koncernu, zamierza on rozszerzyć dotychczasową ofertę samochodów elektrycznych. Dziennik „Handelsblatt” z Duesseldorfu powołując się na informacje z poufnych kręgów donosi, że szef rady nadzorczej BMW Harald Krüger chce przedstawić pod koniec września br. nową strategię.

BMW reaguje tym samym na amerykański prototyp samochodu elektrycznego Tesla oraz plany niemieckiej konkurencji. Zamiast ograniczać się wyłącznie do produkcji serii aut elektrycznych, BWM mógłby wprowadzić napęd elektryczny również w samochodach serii 3, w modelu Mini oraz w modelu X4. Władze koncernu nie ustosunkowały się do doniesienia „Handelsblatt”.

Z najbliższego otoczenia koncernu wynika, że chciałby on jeszcze przed planowanym na rok 2021 wypuszczeniem na rynek autonomicznego, elektrycznego modelu i-Next zaoferować następne modele samochodów o napędzie elektrycznym. Również koncern Daimler ze Stuttgartu chcąc iść z duchem czasu, chce do końca br. wypuścić 10 modeli hybrydowycha a od 2020 roku zamierza sprzedawać rocznie kilkadziesiąt tysięcy pojazdów elektrycznych.

Szef koncernu VW Matthias Mueller zapowiedział tabloidowi „Bild am Sonntag”, że w 2020 roku w ofercie firmy znajdzie się 30 nowych modeli aut o napędzie elektrycznym.

źródło: Deutsche Welle / Alexandra Jarecka

 

Zobacz również: