Odpowie za komunistyczne symbole

Kilka godzin zajęło stołecznym policjantom ustalenie osoby, która w Internecie opublikowała treści zawierające symbolikę komunistyczną. 20-letni mężczyzna usłyszał już zarzut za publiczne ich prezentowanie. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do stołecznych policjantów wpłynęła informacja, że na jednym z serwisów społecznościowych zostały umieszczone symbole komunistyczne. Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego. Policjanci bardzo szybko ustalili, kto może być autorem zakazanych treści. Okazało się, że jest to mieszkaniec powiatu wągrowieckiego.

Policjanci jeszcze tego samego dnia udali się do miejsca zamieszkania 20-latka. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że to on zamieścił w Internecie zdjęcie z wizerunkiem mężczyzny oraz symbol komunistyczny „sierp i młot”.

W komendzie w Wągrowcu funkcjonariusze przedstawili 20-latkowi zarzut za popełnione przestępstwo. Mężczyzna jest podejrzany o publiczne prezentowanie treści zawierających symbolikę komunistyczną. 20-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze.

mb