CHOJNICE: Brutalne porachunki dilerów narkotykowych

Praca chojnickich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie 19-letniego mieszkańca Chojnic. Sprawcy wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu, wywieźli do lasu i tam go pobili. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W niedzielę policjanci chojnickiej komendy zostali poinformowani przez 31-letniego mieszkańca Chojnic, że w nocy dwaj mężczyźni zaatakowali idącego ulicą mężczyznę, wciągnęli go do samochodu i odjechali w nieustalonym kierunku. Jak się okazało pokrzywdzonym był 19-letni mieszkaniec Chojnic, który został wywieziony do lasu na terenie gminy Chojnice. Tam sprawcy bili go, by zmusić do zwrotu zaciągniętego długu.

Kryminalni szybko ustalili sprawców tego przestępstwa i jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 19 do 27 lat. Okazało się, że dwaj podejrzewani w sprawie uprowadzenia mają także związek z przestępstwami narkotykowymi. 22-letniemu mieszkańcowi gminy Tuchola przedstawiono zarzuty pozbawienia wolności oraz użycia przemocy wobec 19-latka w celu zwrotu wierzytelności, a 19 i 27-latkowi dodatkowo postawiono zarzuty posiadania i sprzedaży narkotyków. Teraz o losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje sąd.

Pozbawienie wolności oraz używanie przemocy w celu wymuszenia wierzytelności zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a ich sprzedaż zagrożona jest wyrokiem nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

Zobacz również: