Prognoza pogody

Jesień za pasem, ale wielu już wypatruje pierwszego śniegu. Do tego grona zaliczyć można także meteorologów, którzy w swojej najnowszej prognozie pogody przewidują właśnie opady śniegu. To zaskakujące? Z pewnością tak! Zwłaszcza, że przecież dopiero wczoraj (22 września) rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Jak więc wygląda prognoza pogody i gdzie możemy spodziewać się opadów śniegu?

Prognoza pogody: jesień zaskoczy śniegiem

Szokującą wszystkich prognozę pogody opublikowali meteorolodzy z portalu fanipogody.pl. Trzeba przyznać, że ta grupa osób doskonale potrafi odczytać różne wskaźniki i przewidzieć pogodę, co już nie raz udowodniła.

Synoptycy z ww. portalu nie ukrywają, że aktualnie w Polsce mamy do czynienia z dość wysokimi temperaturami. Niestety, ale za długo się z nich nie nacieszymy. Wszystko z prostego powodu. Pod koniec tygodnia, a przede wszystkim w weekend nadejdzie ochłodzenie. Meteorolodzy spodziewają się także pierwszego śniegu i to podczas pierwszych dni jesieni! Taka prognoza pogody musi zaskakiwać!

„Zimno zrobi się przede wszystkim na południu i południowym zachodzie kraju (…) Trudno uwierzyć, że już w sobotę na południu i południowym zachodzie Polski temperatura spadnie o 20 stopni (w porównaniu do tego, co jest teraz – przyp. red.)” – alarmują.

Z kulminacyjnym ochłodzeniem będziemy mieli do czynienia w sobotę i w niedzielę. Niskie temperatury spodziewane są przede wszystkim w okolicach Wałbrzycha, a także Jeleniej Góry. Termometry wskażą jedynie 6 stopni! Przymrozki przy gruncie gwarantowane. „Na południowym zachodzie może padać śnieg” – informują fanipogody.pl.

Jak długo potrwa ochłodzenie? Tego póki co meteorolodzy nie przekazali. Nie ma się też co spodziewać, że biała poducha utrzyma się na dłużej. Przy takich temperaturach jest to wręcz niemożliwe. Aczkolwiek, śnieg już na początku jesieni zaskakuje. Czy doświadczyliście już tego kiedyś?

źródło: fanipogody.pl

Zobacz nasze pozostałe treści

Zobacz również: