W dniach 14-16 czerwca odbędą się jedne z największych targów gier wideo na świecie, słynne E3. W Los Angeles giganci elektronicznej rozrywki pokażą swoje nowości sprzętowe i wydawnicze.Szczegóły samych pokazów są oczywiście owiane tajemnicą, a firmy do ostatniej chwili trzymają swoje asy w rękawie. Jednak już od jakiegoś czasu pojawia się coraz więcej przecieków.

Informacje o nowych wersjach konsol, premierach gier, zwiastunach czy fragmentach rozgrywek rozpaliły oczekiwania na wielkie emocje! Z nowościami zaprezentowanymi podczas E3 będą mogli zapoznać się także polscy gracze. Doskonałą okazją do tego będą targi gier Warsaw Games Week, które odbędą się jesienią, 13-16 października. Organizatorzy zapewniają, że tak jak w ubiegłym roku, będzie można przetestować na nich gry tuż przed ich światowymi premierami.

Wielkie ambicje Warsaw Games Week

Targi E3 to wydarzenie, które wyczekuje i ogląda na żywo wielu graczy z całego świata. W tym roku odbędą się one już po raz 21.To właśnie E3, a po nich sierpniowy Gamescom, wskażą kierunek dla wystawców Warsaw Games Week 2016. Wśród już zapowiedzianych są: Microsoft, Sony Computer Entertainment Polska, Ubisoft oraz CENEGA.Szczegółowy line-up zostanie przedstawiony oczywiście tuż przed wydarzeniem, ale po światowych imprezach będzie nam zdecydowanie łatwiej snuć przypuszczenia.Organizatorzy podkreślają, że tak jak w ubiegłym rokuz pewnościąpozytywnie zaskoczą wielu graczy.

Podczas pierwszej edycji warszawskich targów odwiedzający mogli zapoznać się takimi tytułami jak: Total War: WARHAMMER, Street Fighter V, Just Cause 3, Uncharted 4: Kres Złodzieja, Horizon: Zero Dawn, Ratchet & Clank, Rise of the Tomb Raider, Halo 5: Guardians, Mirror’s Edge Catalyst, Anno 2205 czy Assassin’s Creed Syndicate. Większością z tych gier miało swoje pierwsze przedpremierowe pokazy właśnie za oceanem.Warsaw Games Week organizowane są na wzór zagranicznych wydarzeń gamingowych.

Ambicją organizatorów jest stworzenie targów z prawdziwego zdarzenia, zapewniających rozrywkę na światowym poziomie i które będą gromadzić graczy z całej Europy.

E3 i wielkie ogłoszenia

O E3 2016 mówi się już od dawna.Jedne z największych na świecie targów dla graczy ponownie odbędą się w Los Angeles, w dniach 14-16 czerwca. Wydarzenie jak zawsze poprzedzone zostanie serią konferencji prasowych organizowanych przez największych wystawców. Za nami jest już spotkanie z Bethesdy, na którym zaprezentowano nową zawartość do takich tytułów jak: Doom, Fallout 4 czy The Elder Scrolls Online. Producent ten zapowiedział też, że niektóre z gierwejdą na rynek wirtualnej rzeczywistości.  Konferencja Sony na E3 2016 została z kolei zaplanowana na 14 czerwca. Przyda się na tę okazję dzbanek z gorącą kawą, ponieważ show wystartuje o godzinie 3:00 w nocy z poniedziałku na wtorek.Czego jednak nie robi się, aby poznać nowości i premiery PlayStation.Oficjalny stream z konferencjipojawi się na kanale PS na YouTubie, pod linkiem: https://youtu.be/Kk74m41wyhc.

A co pokażą giganci w branży? Microsoft zaprezentuje nowości technologiczne na konsoli Xbox One oraz Windows 10, jak również nadchodzące gry na wyłączność, w tym Gears of War 4 i nowy tytuł z serii Forza. Deweloper Ubisoft ogłosił, że w tym roku nie będzie nowej gry z serii Assassin’s Creed, ale możemy liczyć na przedpremierowe pokazy Ghost Recon Wildlands i Watch Dogs 2. Na E3 nie zabraknie także takich tytułów jak: Final Fantasy XV, Mafia 3 i Dishonored 2, które w naszym kraju wydaje Cenega. To tylko niektóre gry, o których prawdopodobnie dowiemy się więcej w Los Angeles. Na pewno nie obejdzie się bez niespodzianeki ekscytujących momentów. Targi E3 przecież nas do tego przyzwyczaiły!

Anna Cieśluk