Wyglądają, jak leki w żelowych kuleczkach lub w szklanych fiolkach. Są to jednak nowoczesne kosmetyki. Warto po nie sięgać, gdy skóra potrzebuje intensywniejszej pielęgnacji.
Sekretem skuteczności tych kosmetyków jest skoncentrowana duża dawka substancji o silnym działaniu. Dzięki specjalnej formule docierają do głębszych warstw naskórka i następuje szybsza jej odnowa. Zaletą ich jest też brak konserwantów, ponieważ zostały zamknięte w szczelnej kapsule.
Kapsułki i ampułki dostępne w sklepach można stosować samodzielnie lub nakładać je pod krem. Można je stosować okresowo, ale też jednorazowo, np. przed ważnym wyjściem.
Najlepsze rezultaty osiągniemy, stosując te preparaty jako kuracje okresowe. Ważne, aby były dobrane stosownie do potrzeb i rodzaju skóry.
Gdy cera jest poszarzała, wymaga wygładzenia i brakuje jej jędrności, warto sięgać po kuracje liftingujące z kolagenem, elastyną. Substancje te są odpowiedzialne za elastyczność skóry. Warte uwagi są ampułki kolagenowe oraz fitohormony roślinne.
Dla cery suchej i skłonnej do podrażnień (np. po opalaniu i solarium) stosujemy kapsułki lub ampułki nawilżające i natłuszczające.
Najpopularniejszymi ich składnikami, dodającymi cerze blasku i poprawiającymi poziom jej nawilżenia, są aktywne olejki i ekstrakty roślinne, a także witaminy C i E. Częstym dodatkiem dodawanym do nich jest aloes. W skład ich wchodzi często alantoina o właściwościach łagodzących, a także substancje, które odbudowują naturalne warstwy ochronne naskórka i wiążą w nim wodę (np. oleje natłuszczające, kwas hialuronowy).
Zazwyczaj kurację domową ampułkami zalecam po intensywnym zabiegu złuszczającym, oksybrazji. Jest to doskonałe przedłużenie działania zabiegu wykonanego w gabinecie kosmetycznym. Skóra naprawdę uzyskuje doskonały młodzieńczy wygląd.

Zobacz również: