Bilet lotniczy tańszy o 30%? Tak, ale tylko w listopadzie. To najlepszy czas, by odwiedzić np. Wielką Brytanię, Hiszpanię, Grecję i Portugalię. Z kolei do Stanów Zjednoczonych najtaniej możemy polecieć w lutym, a do Tajlandii – w maju. Ekspertka podpowiada, na kiedy zaplanować lot, by nie zrujnował naszego portfela.

Tydzień top okazji w 2016 r. rozpocznie się 21 listopada. Na podróży w tym czasie będziemy mogli zaoszczędzić nawet 22% w stosunku do średniej ceny w roku i aż 40% – względem tej ze szczytu sezonu. Jak mówi serwisowi infoWire.pl Magdalena Greloff z firmy Skyscanner Polska: „Mało zapłacimy również w styczniu, lutym i październiku. Z kolei z cieplejszych miesięcy wybierzmy czerwiec i wrzesień. Na podróż wydamy wtedy odpowiednio 2 i 3% więcej, niż wynosi średnia cena. Najdrożej jest w szczycie sezonu: w lipcu ceny biletów są aż o 15% wyższe od średniej, a w sierpniu – o 14%”.

Warto wiedzieć, że np. do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji i Portugalii najdrożej lata się w sierpniu, do Stanów Zjednoczonych – w lipcu, a do Tajlandii – w grudniu. W przypadku Polski najmniej opłaca się marcowa podróż samolotem.

„Z reguły im wcześniej zarezerwujemy bilet, tym cena będzie niższa. Jeśli kupimy go na 10 tygodni przed podróżą, koszt przelotu może być mniejszy nawet o 16%” – zauważa ekspertka. Co ciekawe, bardzo często lot planujemy w niedzielę wieczorem, używając urządzeń mobilnych, natomiast rezerwacji dokonujemy w poniedziałek, w godzinach przerwy na lunch.

Zobacz również: