Kielecka Fabryka Firanek i Koronek „Haft” , firma z ponad 130-letnią tradycją zaangażowała się w ochronę środowiska wzbogacając swoja szeroką ofertę o serię tkanin Re Tex. Tym samym znalazła odpowiedź na pytanie, jak zmniejszyć góry niepotrzebnego plastiku.

Proponowane tkaniny Re Tex wykonane są z ekologicznej przędzy z przetworzonych butelek PET. Butelki te można wykorzystać powtórnie m.in. do uzyskania włókna poliestrowego. Tak wytworzona przędza nie różni się właściwościami od tradycyjnej. Jest równie trwała i wytrzymała, ale ma przewagę pod względem korzyści, jakie niesie dla ekosystemu. Kupując tkaniny Re Tex nie tylko nabywamy doskonałej jakości produkty o wzornictwie i kolorystyce nawiązującej do natury, ale przyczyniamy się także do zmniejszenia ilości odpadów, redukcji zanieczyszczenia wody i powietrza. Za ten pomysł Fabryka Firanek i Koronek „Haft” otrzymała rekomendację „M jak Mieszkanie”, która przyznawana jest produktom wyróżniającym się na rynku i godnym polecenia. Jest to znak jakości, innowacyjności i dobrego stylu. Tkaniny Re Tex oznaczone są międzynarodowym certyfikatem Repreve.

Zapraszamy na www.haft.com.pl

Dla naszych Czytelników mamy do rozlosowania nagrody niespodzianki od Fabryki Firan i Koronek Haft.

Aby je otrzymać, wystarczy wysłać sms pod numer 72051 (2 zł + VAT), o treści: express. po kropce haft re tex oraz imię i nazwisko. Na sms-y czekamy do 3 kwietnia, do godz. 12.00.

Zobacz również: