źródło: Policja/PAP

Wczoraj minął równy miesiąc od tragicznych zdarzeń w Borowcach. Morderstwo trzech osób poruszyło całą Polskę. Jednak domniemany sprawca, Jacek Jaworek do tej pory nie trafił w ręce policji. Co więcej słuch niemal o nim zaginął. Według medialnych doniesień wszystko wskazuje na to, że mężczyzna mógł popełnić samobójstwo. Na ten temat wypowiedział się były policjant z Wydziału ds. Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP Dariusz Loranty.

Do zbrodni w Borowcach pod Częstochową doszło 10 lipca 2021 roku. W jednym z miejscowych domów doszło do rodzinnej awantury, która zakończyła się śmiercią trzech osób. Podejrzany o zamordowanie rodziny Jacek Jaworek zniknął.

Jest wiele wersji, które głoszą co tak naprawdę mogło się stać z mężczyzną. Policja bierze jednak pod uwagę trzy z nich najbardziej prawdopodobne. Albo ukrywa się gdzie na terenie kraju lub uciekł za granicę, albo popełnił samobójstwo. Co ciekawie pojawiło się w ciągu ostatniego miesiąca, iż mężczyznę widziano w sklepie. Niemniej wciąż nie ma konkretnych informacji na temat miejsca jego pobytu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Policja otrzymała pilne zgłoszenie, gdzie jest Jacek Jaworek. Wszyscy postawieni na nogi

Policjant o swoich podejrzeniach na temat Jacka Jaworka

O wypowiedzi Dariusza Lorantego, byłego policjanta Wydziału ds. Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP stało się głośno za sprawą Radia Zet. Portal rozgłośni opublikował wypowiedź policjanta zawierającą jego opinię na temat tego, jak potoczyły się losy Jacka Jaworki.

Występując, poniekąd, w roli eksperta stwierdził on, iż niemal pewnym jest scenariusz, w którym zabójca popełnił samobójstwo. Jak też podkreśla Dariusz Loranty nie jest to jego opinia, a profil sprawcy przestępstwa.

Jestem pewny na 99 procent, że on się zastrzelił, albo powiesił. Za kilka tygodni lub miesięcy znajdziemy jego zwłoki w stanie totalnego rozkładu. Gdyby w zabójstwie chodziło o naprawdę duże pieniądze, to on miałby plan ucieczki za granicę – stwierdza Loranty.

(…) Każdy taki sprawca, działający z premedytacją, planuje alibi i drogę ucieczki. Zakładam, że on (red. Jacek Jaworek) tego w ogóle nie zaplanował. Żebyśmy nie mieli wątpliwości to nie jest zawodowy przestępca. Nie jest to również wyrachowany przestępca – dodaje.

źródło: RadioZet.pl

CZYTAJ TEŻ:

  1. Jackowski dokładnie opowiedział, co zrobił Jaworek po morderstwie
  2. Policja wpadła na nowy trop. Czy to możliwe, że Jacek Jaworek wszystko zaplanował?

Zobacz również: