Jacek Jaworek
policja / fotomontaż

Szóstą dobę trwają bezskuteczne póki co poszukiwania Jacka Jaworka. 52-letni mężczyzna podejrzewany jest o potrójne morderstwo, które dokonał na swoim bracie oraz jego rodzinie. Policja przekazała mediom najnowsze wieści. Jest ostrzeżenie dla mieszkańców oraz nagroda pieniężna za pomoc w schwytaniu poszukiwanego.

Jacek Jaworek wciąż poszukiwany. Są nowe informacje

Do makabrycznej zbrodni doszło 10 lipca w Borowcach. 52-letni Jacek Jaworek, który ukrywa się przed organami ścigania jest podejrzany o dokonanie potrójnego morderstwa. We wskazanej miejscowości zamordowani strzałami z broni palnej został brat i bratowa poszukiwanego mężczyzny oraz ich 17-letni syn. Kolejnej z osób, przebywających w mieszkaniu, 13-letniemu chłopcu udało się ukryć i uciec. Jacek Jaworek miał oddalić się z miejsca tuż po dokonaniu zbrodni. Do teraz jest nieuchwytny.

Nie wiadomo, na ile informacje przekazywane przez policję są rzetelne, bo za wszystkim może stać dobro śledztwa, ale na ten moment wygląda na to, że mundurowi po 6 dniach poszukiwań wcale nie są bliżej znalezienia Jacka Jaworka. Zakładanych jest wiele hipotez. Włącznie z tym, że mężczyzna zbiegł zagranicę czy odebrał sobie życie. Może też ukrywać się w pobliskich lasach.

Dlatego też, policja zastosowała zakaz wstępu do lasów w okolicach Dąbrowy Zielonej w powiecie Częstochowskim. Obowiązuje on od godziny 18:00 do 6:00 aż do odwołania. Prawdopodobnie, jak donoszą media, zakaz będzie obowiązywał przez kilka dni. Chyba, że wcześniej uda się ująć Jacka Jaworka.

Policja wyznaczyła też nagrodę pieniężną za pomoc w poszukiwaniach podejrzanego o morderstwo 52-letniego mężczyzny. Taka informacja pojawiła się w mediach społecznościowych śląskiej policji. Potwierdził ją też rzecznik prasowy. 20 000 złotych to nagroda za informacje, które pozwolą zatrzymać podejrzanego o zabójstwo Jacka Jaworka. Wyznaczył ją Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.

https://twitter.com/PolicjaSlaska/status/1415985447013072907

Przypomnijmy, że kilkadziesiąt godzin temu w mediach pojawiła się informacja, jakoby Jacek Jaworek miał być widziany w jednym z lokalnych sklepów. O tej sprawie pisaliśmy w naszym artykule, którego znajdziesz tutaj. Według komentarzy policji, informacje te się nie sprawdziły.

źródło: media, Twitter

  1. To miał być prosty zabieg. 23-latka nie żyje. Rusza śledztwo pod kątem błędu lekarskiego
  2. Rząd szykuje dodatkowe pieniądze dla emerytów. Jednak nie każdy się na nie załapie
  3. 8-latek utopił się na oczach rodziców. Nikt nie ruszył na pomoc… Drastyczne nagranie

Zobacz również: