Polski Ład

Kolejna dawka informacji na temat planu rządu dotyczącego Nowego Ładu czekała na nas już dziś na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera na Twitterze. Rząd przedstawił dziesięć konkretów, który mają być zrealizowane w ciągu najbliższych 100 dni.

Rząd przedstawia dziesięć nowych projektów, który mają być zrealizowane w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Mowa tu o ostatnio głośnej kwocie wolnej o podatku, ale nie tylko. Jak zapowiadał PiS pierwsze w życie będą wchodzić wszelkie zmiany podatkowe – jako, że mają być najważniejsze dla Polaków. Jednak okazuje się, że polski rząd poszedł nawet o krok dalej.

MOGŁEŚ PRZEGAPIĆ: Polski Ład: co wejdzie w życie jako pierwsze? Znamy szczegóły planu PiS

Polski Nowy Ład: 10 konkretnych projektów rządu

Rada Ministrów w ramach Nowego Łady PiS ma przyjąć w ciągu – deklarowanych przez premiera 100 dni – 10 nowych projektów. Jak już możemy wnioskować rząd w pierwszej kolejności poruszy nie tylko zmiany podatkowe, ale i mieszkaniowe.

Kilkanaście dni temu przedstawiliśmy program Polski Ład, który ma pomóc wyjść z kryzysu po pandemii. Przedstawimy dzisiaj 10 projektów na kolejne 100 dni. Gotowych projektów konkretnych ustaw, które przełożą się na lepszą sytuację Polaków – zapowiadał podczas środowej konferencji premier Morawiecki.

ZOBACZ TEŻ: Polski Ład: co z tymi, którzy stracą? Kaczyński: nie litowałbym się przesadnie

Co nas czeka w najbliższych miesiącach?

W ramach Nowego Ładu Prawo i Sprawiedliwość chce między innymi wprowadzić 30 tys. kwoty wolnej dla wszystkich, emeryturę bez podatku, znieść limity do specjalistów, a co więcej przeznaczyć na opiekę zdrowotną 7% PKB. Te dwa ostatnie mają się cieszyć wśród społeczeństwa największym uznaniem. Jeśli chodzi o program mieszkaniowy ma objąć on: brak wkładu własnego oraz tzw. program bez formalności. Do pozostałych projektów należą Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład, wyższe dopłaty do paliwa rolniczego. Mowa także o małych Centrach Nauki Kopernik w Polsce.

źródło: naTemat.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Młodzi odpowiedzieli Andrzejowi Dudzie. Takiej reakcji chyba się nie spodziewał
  2. Rośnie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Najnowszy sondaż „dobił” Koalicję Obywatelską
  3. Mocna wypowiedź Jarosława Gowina. Czekają nas przedterminowe wybory?

Zobacz również: