Jarosław Gowin

Wydawać się mogło, że spór pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim, a Jarosławem Gowinem został zażegnany. Nic jednak bardziej mylnego. Z ostatnich wypowiedzi lidera Porozumienia można wywnioskować, że konflikt się tli, a ten jest gotowy nawet na przedterminowe wybory parlamentarne. Choć póki co, nic nie wskazuje na to, by Zjednoczona Prawica miała się rozpaść, to warto przyjrzeć się wypowiedzi Jarosława Gowina.

Jarosław Gowin szczerze o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy i przedterminowych wyborach

Jarosław Gowin udzielił dość obszernego wywiadu Super Expressowi. Jego najważniejszym fragmentom przyjrzał się zaś portal Interia.pl. Gowin odniósł się do wewnątrzkoalicyjnych sporów, możliwości wcześniejszych wyborów a także sugerowanej przez media koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym. Jest ciekawie, można wywnioskować po słowach lidera Porozumienia.

„Do różnicy w głosowaniach dochodzi bardzo sporadycznie. Takie rozdźwięki są naturalne w każdej koalicji pod każdą szerokością geograficzną. Gdybyśmy się zgadzali we wszystkim, bylibyśmy jedną partią.” – mówi w jednej części wywiadu dla Super Expressu Jarosław Gowin. W pozostałych jednak nie jest już aż tak bardzo dyplomatyczny, co może sugerować coraz większy rozdźwięk pomiędzy koalicjantami.

„Najlepiej dla Polski by było, gdyby rządy Zjednoczonej Prawicy były kontynuowane. Jeśli jednak Prawo i Sprawiedliwość postanowi zakończyć tę koalicję, to oczywiście mam w zanadrzu alternatywne scenariusze.” – mówi Jarosław Gowin pytany o to, czy będzie w stanie pójść w razie czego ramię w ramię z Polskim Stronnictwem Ludowym.

„Ja mogę tylko zapewnić, że Porozumienie jest przygotowane także na wariant przyspieszonych wyborów. Mimo że nie dostaliśmy nigdy złotówki z budżetu, a rywalizujemy z partiami, które otrzymują dotacje idące w dziesiątki milionów, to w tej walce Dawida z wieloma Goliatami potrafimy być skuteczni. Jestem przekonany, że będziemy istotnym elementem układanki parlamentarnej w następnej kadencji.” – odpowiada Jarosław Gowin na groźby o przedterminowe wybory parlamentarne, które według niektórych komentatorów mogłyby zmieść Porozumienie z politycznej planszy. I dlatego, jak wielu sugeruje, Gowin będzie się kurczowo trzymał Zjednoczonej Prawicy. Jak widać, to błędne założenie.

źródło: Super Express, Interia.pl

  1. Mocne słowa Niedzielskiego o maseczkach. Jak długo będziemy je nosić?
  2. Makabryczne odkrycie w Areszcie Śledczym. Strażnicy znaleźli dwa ciała. Trwa śledztwo
  3. Oburzające kazanie księdza. Mówił o dzieciach. Jeden z rodziców nie wytrzymał. Poszedł do sądu

Zobacz również: