Niewiarygodne, co powiedział podczas kazania jeden z księży. Sprawa tak zabolała rodziców jednego z dzieci, że nie zamierza na nią przymykać oka i podaje księdza do sądu. Poniżej publikujemy krótki materiał wideo z rzeczonego kazania.

Ohydne słowa Księdza Natanka. Czekają go kolejne konsekwencje?

Portal o2.pl kolejny raz przyjrzał się kontrowersyjnej działalności Księdza Natanka. O ile jego wcześniejsze wypowiedzi szokowały, to można było jednak przymykać na nie oko, to tym razem wydaje się, że kontrowersyjny ksiądz przesadził. Przekroczył granicę dobrego smaku nie o jeden, a o co najmniej kilka kroków. Podczas kazania uderzył w wiele dzieci.

„Dziecko poczęte z probówki poza Bogiem jest produktem, a nie bytem. Nie istotą. Jest zwierzęciem.” – grzmiał podczas kazania Ksiądz Natanek. Wypowiedź ta oburzyła wielu internautów, a jeden z rodziców, ojciec 9-latki poczętej metodą in vitro nie zamierza siedzieć z założonymi rękoma. Zamierza skierować wniosek do sądu. „Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o zgłoszeniu mężczyzny z tą sprawą. Przygotowany ma zostać pozew przeciwko suspendowanemu duchownemu. Ojciec dziewczynki chce, by Piotr Natanek przeprosił wszystkie dzieci, które urodziły się dzięki in vitro.” – czytamy w portalu o2.pl.

Fragment skandalicznego kazania księdza Natanka możecie zobaczyć na poniższym wideo, zamieszczonym w mediach społecznościowych, a konkretnie na Twitterze.

Warto przypomnieć, że w 2011 roku Ksiądz Natanek został suspendowany przez kard. Stanisława Dziwisza. Miało to związek z głoszeniem poglądów sprzecznych z nauką kościoła. Natanek wykazywał się także brakiem posłuszeństwa wobec przełożonych. Kontrowersyjny ksiądz jednak nic sobie z tego nie robi. „Wypowiedział mu posłuszeństwo, wciąż prowadzi liturgie i wygłasza typowe dla siebie kazania.” – informuje portal o2.pl.

źródło: o2.pl, Twitter, materiały prasowe

  1. Niecodzienna sytuacja w banku. Chciała wypłacić swoje pieniądze. Na miejsce wezwano policję
  2. Nie żyje polski piłkarz. Tragiczny wypadek na autostradzie pod Łodzią
  3. Jacek Kurski nie będzie już dłużej szefem TVP? Podjęto ważną decyzję w sprawie posady prezesa mediów publicznych

Zobacz również: