Rosjanie zabili sportowca

W tragicznym wypadku na Autostradzie A1 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Brzeziny zginął polski piłkarz. Samochód osobowy, którego piłkarz był pasażerem, zderzył się z łosiem, który pojawił się na autostradzie. Kierowca auta przeżył.

Tragiczne w skutkach zderzenie z łosiem

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło pod Łodzią na autostradzie A1. W wyniku zderzenia z łosiem, śmierć poniósł pasażer samochodu osobowego. Wszystko rozegrało się po finałowym meczu Ligi Europy w Gdańsku, z którego wracał kierowca, jak i pasażer.

Pasażerem, który zginął był Robert Korczowki. Był piłkarzem Burzy Bystrzyca, występującej na co dzień we wrocławskiej A klasie, a prywatnie, wielkim fanem Manchesteru United. Miał 35 lat.

„Do wypadku doszło 27 maja 2021 roku tuż przed godziną 3:00 w nocy na autostradzie A-1 w miejscowości Głogowiec w powiecie łódzkim wschodnim na nitce w kierunku Katowic. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż na drodze pojawił się łoś, który wbiegł nagle pod nadjeżdżającą skodę octavię kierowaną przez 32-letniego mężczyznę. Na skutek wypadku 35-letni pasażer skody poniósł śmierć na miejscu, zginęło również zwierzę. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Kierujący był trzeźwy. Koluszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury.” – czytamy na stronie łódzkiej policji.

OSP Stare Skoszewy

Roberta Korczowskiego pożegnali przedstawiciele Burzy Bystrzyca za pośrednictwem oficjalnych mediów społecznościowych. „Korki był bardzo dobrym piłkarzem, ale jeszcze lepszym człowiekiem. Nigdy nie odmawiał pomocy i takiego właśnie Go zapamiętamy. (…) Spoczywaj w pokoju KAPITANIE [*]” – czytamy na Facebooku.

„Jako drużyna Seniorów wraz z Oldbojami składamy wielkie wyrazy współczucia całej Rodzinie Roberta, a także deklarujemy pomoc oraz wsparcie w tych trudnych chwilach.” – brzmi dalsza część wpisu.

źródło: łódzka policja, o2.pl, Facebook, mat. prasowe

  1. Jacek Kurski nie będzie już dłużej szefem TVP? Podjęto ważną decyzję w sprawie posady prezesa mediów publicznych
  2. Michał Adamczyk ukarany przez sąd. Dziennikarz Wiadomości TVP usłyszał wyrok. To głośna sprawa z ubiegłego roku
  3. Niekorzystne zmiany w zasiłkach chorobowych. Rząd szuka oszczędności kosztem chorych?

Zobacz również: