Michał Adamczyk z Wiadomości TVP
Michał Adamczyk z Wiadomości TVP

W ostatnich dniach niezwykle głośno jest o Wiadomościach TVP. Nie minęło kilkadziesiąt godzin, kiedy pisaliśmy o dość sensacyjnym zniknięciu Danuty Holeckiej z Telewizji Publicznej, a już na przysłowiowej tapecie pojawił się temat Michała Adamczyka. Jedna z głównych twarzy Wiadomości TVP została ukarana przez sąd.

Michał Adamczyk usłyszał wyrok. Pozwał go Roman Giertych

Cała sprawa ma związek z ubiegłorocznym przeszukaniem mieszkań Romana Giertycha przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. To właśnie wówczas, w październiku 2020 roku, Michał Adamczyk zamieścił dość wymowny wpis w kierunku Giertycha. „Pewien mecenas, który miał mieć końskie zdrowie, a jednak zemdlał na zawołanie, próbuje teraz przekonać, że kupno willi we Włoszech, defraudacja 92 mln zł i przyjęcie wielomilionowych korzyści finansowych nie mają żadnego znaczenia, bo teraz trzeba zrobić ukraiński Majdan.” – napisał wówczas dziennikarz Wiadomości TVP.

Obok tego wpisu obojętnie nie przeszedł Roman Giertych, który kilka miesięcy temu pozwał Michała Adamczyka do sądu. Sprawa znalazła swój finał, a Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał już wyrok.

Warto też odnotować, że w grudniu ubiegłego roku uznano także, że przeszukanie mieszkania Romana Giertycha ze strony Centralnego Biura Antykorupcyjnego było bezpodstawne. Co z Adamczykiem i jego komentarzem? „Adamczyk przez rok ma zakaz publikowania informacji jakoby Giertych „dokonał jakiejkolwiek defraudacji środków pieniężnych i przyjęcia wielomilionowych korzyści finansowych”.” – komentuje wyrok portal Onet.

Do wyroku Sądu Okręgowego Warszawa-Praga ustosunkował się także Roman Giertych. Póki co żadnego komentarza w tej sprawie nie zamieścił Michał Adamczyk. „Radziłbym panu Adamczykowi zrealizować to orzeczenie (które już otrzymał). Wiem, że manierą przedstawicieli PiS jest ignorowanie orzeczeń kolejnych sądów w mojej sprawie, ale czas pokaże że jest to kosztowna strategia. I jeszcze jedna rada: proszę już zbierać na wpłatę.” – komentuje mecenas. Znamienne są zwłaszcza ostatnie słowa: „proszę już zbierać na wpłatę”. Czyżby Michał Adamczyk otrzymał także karę finansową? Tego nie wiadomo, a może Giertych chce pociągnąć sprawę jeszcze dalej i zażądać surowszego wyroku dla dziennikarza Wiadomości TVP? Z pewnością będziemy się przyglądać tej sprawie i informować Państwa na bieżąco.

źródło: Onet, wiadomości prasowe

Zobacz również: