Marta Lempart

Wiele razy Marta Lempart szokowała czy to swoim zachowaniem czy słowami. Jednak to, co wykrzyczała tym razem, przekroczyło wszelkie granice dopuszczalności.

Wulgarne słowa Marty Lempart o polskich żołnierzach

Marta Lempart znów pojawiła się tam, gdzie czuje się najlepiej, a więc na ulicy. Wzięła udział w protestach pod Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej. Liderka Strajku Kobiet sprzeciwia się zaostrzeniu prawa aborcyjnego i właśnie w tym charakterze miały miejsce protesty pod gmachem Sejmu. Lempart skorzystała z okazji i postanowiła wykrzyczeć także wulgarne słowa w kierunku polskich żołnierzy, którzy bronią kraju na polsko-białoruskiej granicy.

„Obrońcy tych pier… morderców w mundurach, co wyrzucają dzieci do lasu, odgrażali się, że będą na nas składać na nas zawiadomienie do prokuratury i że będą nas pozywać. Proszę k… bardzo.” – krzyczała Marta Lempart. To jednak nie wszystko.

„Mordercy w mundurach wyrzucają dzieci do lasu. Pozwijcie mnie, to sprawa będzie o to, że jesteście pier… mordercami w mundurach, którzy wyrzucają dzieci do lasu. Będziemy to udowadniać przed sądem, bo jak na razie to są obiecanki.” – wrzeszczała dalej.

Jak sama Marta Lempart przyznaje, nie boi się procesu. Wydaje się jednak, że jest on już tylko kwestią czasu i aktywistkę Strajku Kobiet powinny spotkać surowe konsekwencje. Bez względu na to, po której stronie sceny politycznej stoimy, takie słowa o polskim mundurze są niedopuszczalne. Powinny być potępiane na każdym kroku.

źródło: o2.pl, media

Zobacz również: