Rosja

Czy w związku z szalejącą czwartą falą pandemii koronawirusa czeka nas powrót do zdecydowanych obostrzeń? Choć jeszcze nie tak dawno temu czy to Adam Niedzielski czy Mateusz Morawiecki dość zdecydowanie wykluczali taki scenariusz, to zdaje się, że rząd zmienił kierunek. Wszystko jest możliwe. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi rzecznika rządu, Piotra Mullera.

Czeka nas powrót obostrzeń? Rzecznik rządu tłumaczy

Piotr Muller był pytany przez TVP Info o aktualną sytuację koronawirusową w kraju. Niewątpliwie, największe emocje wzbudziła ewentualna nowa strategia walki rządu z szalejącą czwartą falą pandemii koronawirusa. W niej, uwaga, rząd nie wyklucza powrotu do drastyczniejszych obostrzeń.

Jest ryzyko, że obostrzenia epidemiczne będą dalej idące. Sytuacja jest bardzo trudna. Tym bardziej, że informacje o potencjalnych nowych mutacjach wirusa również są niepokojące.” – mówi wprost Piotr Muller.

„Nie wykluczę sytuacji takiej, że np. obostrzenia mogłyby być dalej idące. Wręcz mogę powiedzieć, że takie ryzyko istnieje, dlatego że po prostu cały czas widzimy bardzo dużą liczbę osób, które chorują, i bardzo dużą liczbę osób, które umierają niestety.” – dodaje rzecznik rządu w rozmowie z TVP Info.

Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia wskazał 25 576 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło niestety 135 osób, a z powodu chorób współistniejących aż 367 osób.

źródło: RMF FM, PAP, TVP Info

Zobacz również: