wybuch gazu

Niestety, jak donoszą media, w sobotę rano doszło do wstrząsu w kopalni Bielszowice. „W wyrobisku, w którym poszukiwani są zaginieni, doszło do zawału skał na odcinku kilkudziesięciu metrów.” – czytamy w serwisie Polsat News.

Smutne doniesienia. Wstrząs w kopalni Bielszowice

Niestety, tegoroczna Barbórka przyniosła tragiczne doniesienia. W kopalni Bielszowice doszło do wstrząsu na odcinku kilkudziesięciu metrów. „Po wstrząsie w tym rejonie została przerwana łączność, spadł przepływ powietrza. Nie ma kontaktu z dwoma ślusarzami, jeden ma 31, a drugi 42 lata.” – donosi Polsat News.

Jak informują ratownicy, akcja ratunkowa może potrwać jeszcze bardzo długo. Z każdą godziną niestety, ale szanse na przeżycie górników maleją. Nikt jednak nie traci nadziei, dopóki tli się iskierka.

Akcja ratunkowa rozpoczęła się o godzinie 9:30 i trwa do teraz. Niestety, póki co nie udało się dotrzeć do uwięzionych górników. Ratownicy próbują dostać się do nich z dwóch stron. Na miejscu pracuje wiele służb.

Pod ziemią było także pięciu innych górników. Im udało się wyjść z zawaliska bez większego uszczerbku, o własnych siłach.

źródło: Polsat News, media

Zobacz również: