Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Od 15 maja nie musimy już zakrywać ani nosa ani też ust maseczką w przestrzeni otwartej. Wszyscy jednak zastanawiają się, kiedy rząd pójdzie o jeden krok dalej i zdejmie także obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych? Wydawać mogło się, że taka sytuacja czeka nas lada moment, bo liczba zakażeń koronawirusem wciąż maleje. Jednak inną optykę na tę sprawę, a przede wszystkim rekomendację wystosował Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Jego słowa są jednoznaczne.

Adam Niedzielski o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych

Minister Zdrowia wyraził swoje zdanie i potwierdził, że będzie rekomendował, aby rząd zbyt szybko nie rezygnował z obostrzenia dotyczącego zakrywania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej. Ba, Adam Niedzielski poszedł jeszcze o krok dalej i powiedział, jak długo życzyłby sobie, aby taki obowiązek wciąż obowiązywał.

„Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić.” – przyznaje otwarcie Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że od 15 maja nie trzeba już zakrywać ust i nosa maseczką w przestrzeni otwartej, a od 28 maja do życia wróciła gastronomia w lokalach.

Adam Niedzielski przyznał też jednoznacznie, że epidemia wciąż się tli, a w każdej chwili może wzniecić się ogień, czyli przenośnia kolejnej fali epidemii. Jednocześnie dał też wyraz temu, że szczepienia mogą być swego rodzaju metodą na to, aby być wyłączonym z poszczególnych obostrzeń.

„Zaznaczył, aby nie dać się zapędzić w ślepą uliczkę, że wszystkie obostrzenia muszą być od razu całkowicie znoszone. Trzeba przede wszystkim bacznie obserwować, co się będzie dalej działo z epidemią. Nawiązał tutaj do sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii, gdzie był duży spadek zachorowań, ale teraz sytuacja się odwróciła.” – w taki sposób portal Onet.pl opisuje wypowiedź Adama Niedzielskiego.

źródło: PAP, Onet.pl

  1. Ogromna wpadka na wizji. Wszystko poszło na żywo. Jak to możliwe? (WIDEO)
  2. Makabryczne odkrycie w Areszcie Śledczym. Strażnicy znaleźli dwa ciała. Trwa śledztwo
  3. Jacek Kurski nie będzie już dłużej szefem TVP? Podjęto ważną decyzję w sprawie posady prezesa mediów publicznych

Zobacz również: