zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Do makabrycznego odkrycia doszło w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim. Funkcjonariusze Służby Więziennej w jednej z cel znaleźli dwa ciała.

Dwa ciała w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim

Temat nagłośniła Gazeta Wyborcza, a opisał go też portal o2.pl. „27 maja w jednej z cel w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim odnaleziono ciała dwóch osadzonych. Mężczyźni mieli 59 i 42 lata i byli tymczasowo aresztowani.” – czytamy na wymienionym portalu, który powołuje się na Gazetą Wyborczą.

Jak się okazuje, przyczyną śmierci obu mężczyzn było powieszenie. Warto jednak zwrócić uwagę, że to wstępne wyniki śledztwa, które wciąż trwa i niewykluczone, choć mało prawdopodobne, że coś w tej kwestii się zmieni. „Ze wstępnych ustaleń wynika, że obaj osadzeni zmarli w wyniku powieszenia. Mieli powiesić się na sznurkach od bluz z kapturem.” – dodaje portal o2.pl.

„W celi panował względny porządek, stwierdzono brak śladów walki. Na ciałach zmarłych również nie ujawniono śladów świadczących o udziale osób trzecich.” – przekazała opinii publicznej Magdalena Czołnowska-Musioł z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Ciała mężczyzn zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Co ciekawe, prokuratura w tejże sprawie rozpoczęła śledztwo odnośnie art. 151 kodeksu karnego, czyli nakłaniania lub udzielania pomocy do targnięcia się na własne życie. Za to grozi od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na ten moment nie mówi się, by komukolwiek postawiono zarzuty za śmierć mężczyzn w celi Aresztu Śledczego.

Kolejną z hipotez, zakładanych przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim jest samobójstwo rozszerzone. „Możliwe, że jeden z mężczyzn zabił lub nakłonił do powieszenia się drugiego, a potem sam popełnił samobójstwo.” – czytamy na o2.pl.

źródło: o2.pl, Gazeta Wyborcza

  1. Wypadli z balkonu. Wszystko nagrał przypadkowy przechodzień. Wideo bije rekordy popularności
  2. Niecodzienna sytuacja w banku. Chciała wypłacić swoje pieniądze. Na miejsce wezwano policję
  3. Tragiczny finał poszukiwań 18-latki z okolic Kamienia Pomorskiego. Jej ciało znaleziono w lesie

Zobacz również: