źródło: Twitter/Kancelaria Prezydenta

Z okazji wczoraj obchodzonego Dnia Dziecka Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną złożył najmłodszym życzenia. Nagranie pary prezydenckiej pojawiło się na profilu Kancelarii Prezydenckiej na Twittrze. Wypowiedź głowy państwa szybko doczekała się odpowiedzi młodych. I bardzo możliwe, że takiego komentarza się nie spodziewał.

Film z udziałem pary prezydenckiej pojawił 1 czerwca. Jeszcze w ten sam dzień pod postem zgromadziło się sporo komentarzy, w tym tych ludzi młodych. Między innymi pojawiła się tam też wzmianka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Jak wynika z napisanych pod postem słów, młodzi są bardzo niezadowoleni z poczynań prezydenta, a i partii, do której przynależy.

Andrzej Duda składa życzenia w Dzień Dziecka

Drogie dzieci, dziś wasze święto. Ten dzień niesie wam wiele radości i uśmiechu, a nam, dorosłym, przypomina własne dzieciństwo – rozpoczął na nagrania Andrzej Duda.

Życzymy wam szczęścia i spełnienia marzeń. Wielu serdecznych przyjaciół oraz koleżanek i kolegów. Dobrej zabawy z rówieśnikami, ale też sukcesów w nauce, sporcie i innych dziedzinach, które lubicie – dopowiedziała Agata Kornhauser-Duda.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1399619400358141952?s=20

Młodzie komentują życzenia prezydenta Dudy

To jednak nie same życzenia przyciągnęły uwagę młodych. Na końcu prezydent dodał jeszcze kilka słów od siebie. Kiedy świat znajdzie się w rękach waszych. Ufamy, że uczynicie go jeszcze lepszym – powiedział. To właśnie sformułowanie popchnęło młodych z MSK do napisania niepochlebnego komentarza pod postem Prezydenta.

Kiedy świat znajdzie się w naszych rękach, to nie będzie już czego zbierać. Kryzys klimatyczny zabiera nasze marzenia, a Pan to olewa. Tu i teraz – czytamy w komentarzu aktywistów.

Ten wpis odnosi się do niedawnych działań prezydenta RP. Młodzież MSK ma żal do głowy państwa o jego peany dotyczące węgla, które wypowiedział na szczycie klimatycznym w Katowicach. Krytyka dotyczy też całego planu partii PiS, który zakłada ograniczenie udziału węgla w systemie energetycznym kraju do 11% do 2040 roku. MSK twardo stoi przy swoim przekonaniu, iż Polska do tego czasu powinna całkowicie zrezygnować z węgla.

źródło: naTemat.pl

ZOBACZ TEŻ:

Zobacz również: