Andrzej Duda

Wypowiedź Andrzeja Dudy na temat niebezpieczeństwa płynącego ze Wschodu jest cytowana na całym świecie. Podłapały ją też polskie media. Przypominamy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda był gościem szczytu tak zwanej Bukaresztańskiej Dziewiątki. 

Mocne słowa Andrzeja Dudy o niebezpieczeństwie ze Wschodu

Wczoraj (10 maja) Andrzej Duda wziął udział w szczycie tzw. Bukaresztańskiej Dziewiątki. Spotkanie zorganizowane w Rumunii miało kilka celów. Jednym z nich była rozmowa o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO.

Na spotkaniu zorganizowanym właśnie na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy i Prezydenta Rumunii, Klausa Iohannisa, Duda mocno wypowiedział się w stronę, a właściwie o Rosji.

„Jak podkreślił Andrzej Duda, ze strony wszystkich zgromadzonych prezydentów płynęło przeświadczenie „związane z kwestią spojrzenia w kierunku wschodnim i ewidentnego, jasnego i oczywistego dostrzeżenia permanentnego niebezpieczeństwa, jakie od całego szeregu lat znowu stamtąd pojawia się jako widmo wobec naszej części Europy”.” – donosi Wirtualna Polska.

„Polski prezydent poruszył też temat Białorusi, gdzie od sierpnia 2020 roku sytuacja jest bardzo napięta. W opinii Andrzeja Dudy to od działań państw wschodniej flanki NATO zależeć będzie to „z jaką Białorusią będziemy mieli do czynienia na przestrzeni najbliższych lat – czy będzie to Białoruś suwerenna, niepodległa czy też nie”.” – dodaje też wskazane przez nas wyżej źródło.

Andrzej Duda podkreślił też, że jest zadowolony z tego, że tak ważny szczyt dla naszej części Europy odbywa się w kraju, w którym prowadzone są aktualnie ćwiczenia NATO. „Chciałbym podkreślić tu obecność prezydenta USA Joe Bidena na naszym spotkaniu. To jasno pokazuje, że więź euroatlantycka jest żywa.” – przyznał Andrzej Duda. „Zmieniła się władza w Stanach Zjednoczonych, a polityka strategiczna Stanów Zjednoczonych w tym obszarze budowania obszarów bezpieczeństwa i dotrzymywania słowa sojuszniczego, cały czas była kontynuowana.” – dodał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: Wirtualna Polska

  1. Wstrząsająca profanacja figury przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Szukają sprawców (FOTO)
  2. Szczepienia dzieci przeciwko koronawirusowi. Stany Zjednoczone już podjęły decyzję
  3. Niebywałe. Młoda kobieta otrzymała przez pomyłkę za dużo dawek szczepionki. Trafiła do szpitala

Zobacz również: