porwanie dziecka
Foto: zdjęcie ilustracyjne

Do skandalicznej sytuacji doszło na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Ktoś zniszczył figurę św. Faustyny. Figura straciła głowę. Mało tego, zdewastowano także rzeźbę Jezusa. Policja poszukuje sprawców i świadków zdarzenia.

Figura św. Faustyny straciła… głowę. Policja poszukuje sprawców profanacji

„Jeden z czytelników poinformował nas, że w nocy z czwartku na piątek na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu ktoś pozbawił figurę św. siostry Faustyny głowy… Należy piętnować każdy przejaw dewastacji w naszym mieście, również te, do których doszło na tle religijnym.” – czytamy na facebookowym profilu „Nad Myślą”.

Informację te potwierdza także Radio Szczecin. W internecie pojawiły się zdjęcia sprofanowanej figury, które publikujemy na końcu naszego tekstu.

„Jest śledztwo w sprawie dewastacji figury św. Faustyny i rzeźby Jezusa przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu.” – potwierdzają dziennikarze Radia Szczecin. „Policja dowiedziała się o tym po nagłośnieniu w mediach społecznościowych (…) Aktualnie są prowadzone czynności wyjaśniające, mające na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia.” – przekazał starszy aspirant Łukasz Niewiński z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

„Zdziwienie, zaskoczenie, oburzenie. To dotyka miejsca kultu Miłosierdzia Bożego, gdzie ludzie stają, modlą się. To smutne wydarzenie.” – dodaje na łamach Radia Szczecin proboszcz parafii, w której doszło do dewastacji.

Mieszkańcy Myśliborza oraz policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje o sprawcach tego zdarzenia. Mundurowi zapewniają anonimowość.

źródło: Radio Szczecin, Nad Myślą Facebook

  1. Jarosław Kaczyński triumfuje. Świetne sondaże dla PiS. Dwa ugrupowania ostro w dół
  2. Niebywałe. Młoda kobieta otrzymała przez pomyłkę za dużo dawek szczepionki. Trafiła do szpitala
  3. Przełom w sprawie obostrzeń? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia mówi o restauracjach i siłowniach

Zobacz również: