Wojciech Andrusiewicz
fot. Youtube

Wraz z coraz wyższą temperaturą na dworze wszyscy zastanawiamy się, kiedy wróci normalność. Kiedy będziemy mogli normalnie odwiedzić restauracje i skorzystać z wszystkich innych dobrodziejstw. Część terminów została już podana, podobnie, jak pełne otwarcie restauracji, ale okazuje się, że rząd planuje kolejne zmiany. Wszystko po to, aby przyspieszyć powrót do normalności. Nadzieję w serca restauratorów, ale też Polaków wlał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Jego słowa brzmią jak punkt zwrotny w walce z pandemią.

Kolejny przełom w sprawie obostrzeń?

Cień szansy na to, że rząd zdecyduje się na jeszcze szybsze luzowanie obostrzeń, zwłaszcza tych, dotyczących gastronomii i branży fitness, rzucił w rozmowie z Onetem, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Przypomnijmy, że według ostatnich znanych planów, rząd od 15 maja przewiduje otwarcie gastronomii na świeżym powietrzu w postaci m.in. ogródków. Dopiero dwa tygodnie później, ma zostać wydane pozwolenia na działalność wewnątrz lokali. Teraz jednak okazuje się, że te plany mogą ulec zmianie, a cały pomysł nabrać na tempie. „Jeżeli nadal będziemy szli tym trendem, oczywiście możliwe jest przyśpieszenie pewnych aspektów luzowania. Nie byłbym pewien, czy akurat będzie to dotyczyło branży fitness, więc nie chciałbym obiecywać. Ale na pewno zastanawiamy się nad tym, czy możliwe jest poprzesuwanie niektórych terminów luzowania obostrzeń.” – rzucił w rozmowie z Onetem wspomniany przez nas rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia oparł swoje słowa na ostatnich raportach, płynących właśnie z gabinetu resortu zdrowia. „Dzisiaj jesteśmy na średniej dobowej w granicach 4,1 tys. zakażeń, to już jest bardzo niska średnia. Jeszcze kilka tygodni temu notowaliśmy po 35 tys. zakażeń średnio na dobę.” – przypomina.

źródło: Goniec.pl, Onet

  1. Tragiczny wypadek. Nie żyje 5-letnia dziewczynka. Trwa ustalanie przyczyn
  2. Zamieszanie w sieci za sprawą muralu ku pamięci Anny Przybylskiej. Grafika powstała w Gdańsku
  3. Od dzisiaj kolejna część osób z pierwszeństwem przy szczepieniach. Zmiany weszły w życie

Zobacz również: