koronawirus deltokron

Od dzisiaj wchodzą w życie zmiany dotyczące Narodowego Programu Szczepień. Przypomnijmy, że wczoraj według nieoficjalnych informacji RMF FM, dowiedzieliśmy się, że rząd planuje przyspieszenie drugich dawek szczepionki Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca. Dziś jednak nastąpiły inne zmiany, a konkretnie, uprzywilejowanie części osób do szczepień.

Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami otrzymają szczepionki bez kolejek

Ta zmiana wchodzi w życie od dzisiaj. Osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności a także ich opiekunowie otrzymają pierwszeństwo w punktach szczepień przeciwko koronawirusowi. Co za tym idzie, taka grupa osób nie musi się rejestrować na konkretny termin i czekać w kolejkach.

„Osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami od 10 maja mają możliwość zaszczepienia się w punktach szczepień powszechnych bez konieczności wcześniejszego umówienia się, czy to za pośrednictwem infolinii, czy elektronicznego formularza. Wystarczy, że przyjadą do punktu szczepień powszechnych. Po zarejestrowaniu się oraz zakwalifikowaniu do szczepienia będą mogły od razu otrzymać zastrzyk.” – czytamy na łamach portalu Interia.pl.

Dodatkowym ułatwieniem dla osób z orzeczeniem ma być to, że szczepienia zostaną zorganizowane również w innych miejscach, niż powszechne punkty szczepień. Rząd planuje ruszyć ze szczepieniami przeciwko COVID-19 w warsztatach terapii zajęciowej, zakładach aktywności zawodowej oraz w centrach i klubach integracji społecznej.

„Chodzi o ułatwienie dostępu do szczepień dla osób, które ze względu na niepełnosprawność mogłyby mieć problem z dotarciem do punktu szczepień. Będą mogły z nich skorzystać osoby ze szczególnymi potrzebami, w tym osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie oraz pracownicy tych placówek.” – komentuje całą sprawę Interia.pl.

źródło: PAP, Interia.pl

  1. Katastrofa lotnicza pod Zieloną Górą. Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków (WIDEO)
  2. Jackowski ostrzega. Żarty się skończyły. Latem doświadczymy czegoś strasznego
  3. Pościg i strzały w polskim mieście. Ucierpiało dwóch policjantów. Sceny jak z filmu

Zobacz również: