Anna Przybylska
fot. PAP/Stach Leszczyński

W gdańskim Wrzeszczu na jednym z budynków pojawił się mural ku pamięci aktorki Anny Przybylskiej. Zdjęcie pracy graficiarzy trafiło do sieci za sprawą męża Przybylskiej Jarosława Bieniuka. W mediach zawrzało po niepochlebnych komentarzach internautów na temat jakości wykonanego muralu.

Mural pojawił się całkiem niedawno na jednym z budynków przy ulicy Partyzantów. Został wykonany przez lokalnego artystę streetartowego Piotra TUSE Jaworskiego. Choć zdjęcie nowo powstałego muralu pojawiło się także w mediach społecznościowych męża aktorki, najpierw pokazał go w mediach Jaworski. I to właśnie pod jego postem na Instagramie pojawiła się fala negatywnych komentarzy na temat jego nowej pracy. Dodajmy, że Przybylska pochodziła właśnie z Trójmiasta – dokładnie z Gdyni.

Anna Przybylska na muralu Jaworskiego

Wspominane komentarze internautów nie zachwycały. Choć była to większość wszystkich wypowiedzi pod postem Piotra Jaworskiego, szybko podłapały je media. Mimo, że negatywnego komentarze nie zdominowały ogólnej opinii odbiorców, to portale miały w czym przebierać w cytatach.

Jak większość Twoich prac mi się podoba, to ta mi nie podchodzi, przykro mi.

Obserwuję od dawna i wielki szacun, ale wyjątkowo nie rozumiem tej pracy… Przez dodatkowe kilogramy (których przecież nie było) wygląda bardziej jak Danuta Holecka.

Co ona taka napuchnięta?

Gdański mural przedstawiający śp. Annę Przybylską jest jeszcze gorszy niż ten potworek z Cristiano Ronaldo. Nie zapraszam do dyskusji.

Nie mniej jednak mural wciąż widnieje na na jednej z gdańskich kamieniec i spełnia swoją podstawową funkcję, czy jest hołdem tak lubianej przez Polaków Anny Przybylskiej. Opinię na temat jakości grafiki czy wizji artysty pozostawimy Wam.

źródło: oent.pl, Instagram

Zobacz również: