UOKiK podał oficjalny komunikat ws. popularnego banku. mBank będzie musiał zwrócić pobrane wcześniej od klientów opłaty. Decyzją urzędu zakwestionowano pobieranie przez bank opłat za wypowiedzenie umowy o kredyt odnawialny.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wziął pod lupę opłaty względem klientów mBanku. Zadecydowano o zwrocie pieniędzy przez bank klientom. W komunikacie dotyczącym sprawy podano, iż bank zaniechał stosowania kwestionowanej praktyki i zwróci konsumentom niesłusznie pobrane opłaty – podaje portal Money.pl.

mBank zwróci pobrane klientom pieniądze

UIKiK wszczął rzeczone postępowanie jeszcze w maju ubiegłego roku po tym jak pojawiła się skarga jednego z klientów banku.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim kredyt odnawialny można wypowiedzieć w każdym momencie bez ponoszenia opłat. Klient banku powinien móc zatem swobodnie decydować o tym, czy chce kontynuować umowę – bez obawy o sankcje. W przypadku kredytu odnawialnego w mBanku nie było to możliwe – tłumaczył cytowany przez PAP prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Jak informują dziennikarze money.pl z doniesień PAP wynika, iż decyzji podjęta przez UOKiK jest już prawomocna.

źródło: money.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pierwszy taki bank w Polsce. Czeka nas rewolucja na rynku finansowym
  2. Dwa duże banki ostrzegają przed nowym oszustwem. Sprawa jest poważna
  3. Wysadzali bankomaty po kolei. Ich łupem mogło być nawet 1,5 mln złotych [WIDEO]

Zobacz również: