KP udostępniła nagrania z kamer, gdzie widać wysadzenie jednego z wielu bankomatów.

Wielkopolska policja rozbiła grupę zajmującą się okradaniem bankomatów. Ich sposób był niezwykle skuteczny, a jednocześnie nietypowy. Okazuje się, że osoby tej grupy odważnie podeszły do tematu, bowiem ich sposobem było wysadzanie bankomatów. Według doniesień RMF24 ich łupem mogło paść nawet 1,5 mln złotych. W sieci pojawiło się nagranie z kamery przy jednym z bankomatów.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymała w tej sprawie 4 osoby.Według informacji podanych przez funkcjonariuszy ich celem były bankomaty niemal na teranie całej polski. Do wysadzenie bankomatów doszło na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Według wstępnych szacunków łączna kwota zrabowana przez grupę sięgnęła 1,5 miliona złotych. 

[irp]

Wielkopolska policja zatrzymała 4 mężczyzn

Zatrzymani mają od 38 do 43 lat i są mieszkańcami województwa lubuskiego. Mężczyźni byli już wcześniej karani i jak wynika z podanych informacji mięli się oni poznać właśnie w zakładzie karnym. Wcześnie odsiadywali wyroki m.in. za posiadanie broni czy handel narkotykami. To na wolności już zawiązali grupę, której celem były polskie bankomaty.

Śledczy zebrali dotąd dowody co do wysadzenia aż sześciu urządzeń – jak wspomnieliśmy – głównie na wschodzie kraju. Kryminalni z Poznania obserwowali grupę już od jakiegoś czasu. Do zatrzymania ich doszło pod koniec ubiegłego tygodnia 8 kwietnia.

Służby wkroczyły wówczas do wytypowanych mieszkań oraz domów na terenie województwa lubuskiego. Podczas przeszukania zabezpieczono telefony komórkowe, butlę gazową oraz samochód marki Porsche Cayenne, który miał brać udział w napadach. Dodatkowo znaleziono także 100 tysięcy złotych euro.

Członkowie grupy usłyszeli już zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Co jednak nie przyznają się do winy. Teraz zostali w tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy. Za zarzucane im czyny grozi im nawet do 10 lat więzienia.

źródło: rmf24.pl, Facebook: Wielkopolska Policja

[irp]

Zobacz również: