nowy bank w Polsce

Bank działający podobnie jak Netflix? Brzmi nieprawdopodobnie. Jednak niebawem na polskim rynku finansowym pojawi się instytucja, jakiej w naszym kraju jeszcze nie było. Czy klienci zaczną masowo rezygnować z usług swoich obecnych banków? 

Bank subskrypcyjny zagrożeniem dla tradycyjnej bankowości?

Niewątpliwie rozwiązanie, które niedługo pojawi się w Polsce może mocno namieszać na rynku finansowym. Nowatorską ofertę przygotował dla klientów Aion Bank. Instytucja ta funkcjonuje na licencji bankowej Narodowego Banku Belgii i Europejskiego Banku Centralnego. Jej siedziba znajduje się w Brukseli.

Na czym polega wyjątkowość propozycji Aion? Otóż absolutną nowością jest sposób uiszczania opłat. Klienci będą bowiem opłacać miesięczną subskrypcję, podobnie jak w przypadku popularnej telewizji internetowej Netflix. Jednak trzeba podkreślić, iż przy tak innowacyjnej metodzie regulowania opłat, instytucja nadal pozostanie bankiem i będzie realizować wszystkie obowiązki wobec klientów i KNF.

Przedstawiciele Aion zaznaczają, iż takie nowatorskie rozwiązanie ma na celu pomóc klientom indywidualnym. „Mamy wrażenie, że finanse osobiste zrobiły się dla użytkowników bardzo trudne. Teoretycznie oferta jest taka, że są darmowe, ale zawsze jest jakiś haczyk. Często też klienci nie mają pewności, czy wypłaty z bankomatów wiążą się z jakimiś opłatami, albo które bankomaty są dla nich w 100 proc. darmowe.” –  tłumaczy szef polskiego oddziału Aion, Karol Sadaj.

Co ciekawe, w ramach wspomnianej wyżej miesięcznej opłaty, klienci będą mieli możliwość inwestowania swoich środków. „Dla naszych klientów również w ramach stałej, miesięcznej opłaty dostępne będą też nielimitowane możliwości inwestowania na globalnych rynkach.”, „Za obsługę tych inwestycji nie będziemy pobierać żadnych dodatkowych opłat. Klient płacić nam będzie w comiesięcznej subskrypcji. Często nazywa się nas „Netflixem Bankowości”. Ponieważ ta subskrypcja jest naszym podstawowym źródłem finansowania.” – podkreśla Sadaj.

Warto dodać, że bank w ramach co miesięcznej opłaty będzie zapewniał nie tylko możliwość inwestycji, ale także prosty rachunek z kartą, czy kredyty. Natomiast wiemy, iż nie będzie dostępna oferta hipoteczna. Niestety, póki co, nie podano ile będzie kosztować subskrypcja.

Źródło: money.pl

  1. Bronisław Komorowski powraca do polityki? Zaskakujące rewelacje prasy
  2. Komunistyczna partia Chin ujawniła zdjęcia z Indii? Post usunięto, jednak dalej wzbudza oburzenie
  3. Zginęła służąca w OSP kobieta. Była w dziewiątym miesiącu ciąży

Zobacz również: