Weibo/o2.pl

Świat zadrżał po ostatnich informacjach docierających ze Dalekiego Wschodu. Konflikt pomiędzy Republiką Chin a Indiami narasta w chińskim odpowiedniku Twittera o nazwie Weibo. Chodzi o jeden post, który pojawił się na koncie powiązanym z Komunistyczną Partią Chin. Co prawda wpis szybko zniknął, jednak tylko z rzeczonego konta.

Według informacji podanych przez stację BBC konto, na którym pojawiło się zdjęcie obserwuje miliony użytkowników. Post opublikowano 1 maja. W ciągu ostatniej doby jednak wpis zniknął z sieci. Nie jest jednak żadną tajemnicą, nawet dla samego autora wpisu, że samo zdjęcie już z Internetu nie zniknie.

Na zdjęciu udostępnionym na profilu Centralnej Komisji Politycznej i Prawnej Partii Komunistycznej zestawiono fotografię startującej rakiety oraz – jak również podaje BBC – obraz palenia zwłok zmarłych na covid-19. Dlaczego? Wszystko tłumaczy nam krótki opis, którym opisano zdjęcie.

Rozpalanie ognia w Chinach VS rozpalanie ognia w Indiach – brzmiał opis zestawionych ze sobą zdjęć.Weibo

[irp]

Weibo: Chiny kpią z kryzysu pandemicznego w Indiach?

Na zdjęciach, które udostępniono w Weibo zestawiono dwa zdjęcia, które miały obrazować sytuację w Chinach i sytuację w Indiach. Jak wiadomo indyjski rząd zmaga się teraz z ogromnym pandemicznym kryzysem. Niedawno w kraju padł światowy rekord zachorowań. Do kraju przybywają kolejne przesyłki Europy, które mają wspomóc kraj w uporaniu się z kryzysem.

Chiny natomiast tym postem wręcz zakpiły z dysonansu pomiędzy jednym a drugim krajem. Kopia postu, który już został usunięty krąży po świecie i wciąż wzbudza ogromne oburzenie. Sprawa stała się na tyle głośna, że swoje stanowisko zajęło w tej sprawie ogrom dziennikarzy. Jednym z nich był Hu Xijin, redaktor naczelny chińskiego serwisu medialnego Global Times.

    W tym czasie powinniście trzymać sztandar humanitaryzmu wysoko, okażcie współczucie mieszkańcom Indii i pokażcie, że chińskie społeczeństwo ma wysoki poziom moralności – zaapelował Hu Xijin.

Co więcej ten wpis pojawił się zaledwie niecałą dobę po tym, jak prezydent Chin Xi Jinping przesłał wyrazy współczucia premierowi Indii Narendrze Modi w związku z sytuacją pandemiczną w kraju.

źródło: o2.pl/BBC

[irp]

 

Zobacz również: