źródło foto: Reuters

To już potwierdzona informacja. Bronisław Komorowski wraca do polityki, za sprawą rodzącej się w kręgach PSL inicjatywy. Sygnałem do podejrzeń o powrocie byłego prezydenta na scenę polityczną miała być jego obecność obok prezesa Kosiniak-Kamysza w Święto Flagi.

O takich przesłankach jako pierwsi poinformowali dziennikarze portalu Super Express, po tym jak Bronisław Komorowski wraz Władysławem Kosiniak-Kamyszem złożył w niedzielę wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Medialne podejrzenia o powrocie byłego prezydenta we współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym potwierdził w rozmowie z Polsat News Piotr Zgorzelski. Wicemarszałek Sejmu powiedział, że trwają rozmowy z Bronisławem Komorowskim na temat nowej inicjatywy.

[irp]

O co chodzi z „nową inicjatywą”?

Bronisław Komorowski ma skupić co prawda konserwatywną część opozycji, jednak ma nie zabraknąć też polityków Platformy Obywatelskiej. Większość jednak informacji na temat „nowej inicjatywy” przekazuje wicemarszałek Zgorzelski.

„Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji” – mówił Zgorzelski w rozmowie z Polsat News.

Zgorzelski jednak wypowiedział się również na łamach „Rzeczpospolitej”. Stwierdza on, że „wielu Polaków poszukuje alternatywy w postaci centrowych partii, które na scenie politycznej są słabo widoczne”. Według niego to czas, aby „utworzyć prawdziwą chrześcijańską demokrację”.

[irp]

Bronisław Komorowski powraca do polskiej polityki?

Wszystko wskazuje na to, że były prezydent wróci jeszcze na polityczną scenę, i to niebawem. Bronisław Komorowski jednak jest oszczędny w słowach jeśli chodzi o szczegóły. Zdecydowanie bardziej skupia się teraz ocenie obecnie rządzącej partii.

Niedawno w wywiadzie dla Onet Rano wypowiedział się na temat prezydentury Andrzeja Dudy. Bronisław Komorowski stwierdził, iż Duda „sprawuje prezydenturę bezobjawową, bo jej nie widać”. Powiedział również o tym, co jego zdaniem jest przyczyną takiej sytuacji: „Myślę, że jest skrępowany nierozsądnymi wypowiedziami z czasów kampanii prezydenckiej”. Wytknął on też prezydentowi, że jest obojętny wobec szczepień Polaków.

źródło: onet.pl

[irp]

Zobacz również: