Rafał Brzozowski

Jak co roku, tak i w tym fani konkursu Eurowizji maja szansę kilka dni przed rozpoczęciem imprezy zagłosować na swoich faworytów. W ciągu ostatnich 14 lat w głosowaniu OGAE udało się wytypować przyszłym zwycięzców 5 razy. Czy w tym roku będzie szósty? Według już przedstawionych wyników Eurowizja 2021 będzie należeć do reprezentanta Malty. Polska według fanów konkursu raczej nie ma co liczyć na podium.

Jak wspomnieliśmy fanom udało się trafić w faktycznego zwycięzcę 5 razy w ciągu 14 lat. Były lata kolejno: 2007, 2009, 2012, 2013 oraz 2018.W tym roku zdaniem widzów pierwsze miejsce należy się reprezentantce Malty Gjon’s Tears. Jeśli chodzi o Rafała Brzozowskiego, który w tym roku ma ostatecznie pojechać do Rotterdamu fani dają mu raczej marne szanse.

Eurowizja 2021: głosowanie fanów OGAE Poll

Do Eurowizji 2021 możemy już powoli odliczać dni, bowiem konkurs już 18 maja się rozpocznie. Tradycyjnie jak co roku tzw. OGAE Poll przedstawia wynika z głosowania fanów wydarzenia, który wskazać bądź też przybliżyć nam potencjalnych zwycięzców konkursu. W tym roku swoje punkty przyznały 43 oddziały Stowarzyszenia OGAE. Głosowanie odbyło się na przełomie kwietnia i maja.

Kto zwycięży Eurowizję 2021 zdaniem OGAE?

Wynika można było podglądnąć między innymi na YouTubie. Oficjalny kanał OGAE International udostępnił niedawno film, który ukazywał przyznawanie punktów poszczególnym krajom. Całość możesz zobaczyć TUTAJ.

Największą liczbę głosów zdobyła – jak wspomnieliśmy Maltanka Gjon’s Tears z utworem „Tout l’univers. Łacznie zebrała ona aż 363 punkty. Drugie miejsce przypadło Szwajcarii – 358 punktów oraz trzecie miejsce przyznano Francji łączną sumą punktów równą 318.

Spośród wszystkich startujących w konkursie krajów 10 nie otrzymało żadnego punktu. Wśród niepochlebnej dziesiątki znalazła się m.in. Polska i utwór Rafała Brzozowskiego pt. The Ride.

YouTube: OGAE Poll 2021 Final Results

źródło: onet.pl/YouTube

ZOBACZ TEŻ:

  1. Eurowizja 2021: Edyta Górniak doszkoli Brzozowskiego? W mediach krąży komentarz wokalisty
  2. Artur Orzech uderza w TVP i Jacka Kurskiego: Skomentuję Eurowizję jak będę chciał
  3. Jacek Kurski poprosi rząd o dodatkowe wsparcie dla TVP? To pismo nie pozostawia wątpliwości

Zobacz również: