Jarosław Kaczyński
fot. PAP/Facebook

„Szczegóły planu” to może nieco nieco nad wyraz użyte słowa w kontekście informacji ze strony PiS na temat terminarza „Polskiego Ładu”. W ostatniej rozmowie dla WP.pl z wiceminister Arturem Soboniem widać, że Prawo i Sprawiedliwość raczej stroni od wszelkich deklaracji co do konkretnych dat. Po dopytaniu przez dziennikarza jednak dowiedzieliśmy, że pierwsze zmiany mogą już wejść w życie tuż po wakacjach.

Część projektów będziemy chcieli wprowadzić w ciągu najbliższych kilku tygodni, kolejne – w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Polski Ład sukcesywnie będzie procedowany przez rząd i przez parlament. Nie wiem, czy jest możliwe, żeby projekty jeszcze w czerwcu weszły w życie, bo cała procedura musi uwzględniać Senat i zgodę pana prezydenta, ale myślę, że po wakacjach pierwsze projekty powinny już wchodzić w życie – powiedział wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń z ramienia PiS w programie WP „Tłit”.

Polski Ład: co jak pierwsze?

Jak powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Artur Soboń jako pierwsze prace rząd rozpocznie nad projektami podatkowymi. Soboń zapewnia zapewnia, iż powodem ma być fakt, iż „ponad 90% Polaków ma zyskać na tych opodatkowaniach”. W tym miejscu jednak powiedziano, iż zmiany podatkowe najprawdopodobniej pojawiłyby się w styczniu 2022 roku.

Wiceminister nie precyzuje jednak jakich dokładnie zmian Polacy mogą spodziewać się od września. Argumentuje to brakiem dokładnego kalendarza. Podkreśla jednak, że te „najbardziej przygotowane” projekty będą wchodziły zapewne jako pierwsze. Jedną ze zmian – przypomnijmy – ma być większa kwota wolna od podatku oraz podwyższenie drugiego progu podatkowego.

Mimo, że część ustaw – tak jak zapewniał sam premier Morawiecki – jest już gotowe wiceminister Soboń dodaje, iż wszystkie ustawy wymagają uzgodnień międzyresortowych. Stąd ten czas oczekiwania na konkretne zmiany może być wydłużony.

źródło: WP.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jarosław Gowin komentuje transfer Pawła Kukiza. Zjednoczona Prawica przybierze na sile?
  2. 500 plus. Kolejny zwrot akcji w kwestii podniesienia świadczenia? Jest komentarz PiS
  3. Złe informacje o zdrowiu Aleksandra Kwaśniewskiego. „Trwa to dziś” – przyznaje wprost

Zobacz również: