Aleksander Kwaśniewski

Były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksander Kwaśniewski nie ma w ostatnim czasie powodów do optymizmu. Nie tak dawno zarówno on, jak i jego małżonka, Jolanta Kwaśniewska przeszli zakażenie koronawirusem. Okazuje się, że Kwaśniewski doświadczył poważnych powikłań i jak sam przyznaje, część z nich towarzyszy mu do dzisiaj. „Trwa to dziś (…) Jest trudne do przezwyciężenia.” – przyznaje.

Aleksander Kwaśniewski szczerze o swoim stanie zdrowia, nie jest dobrze

Kondycji zdrowotnej, w jakiej znajduje się Aleksander Kwaśniewski przyjrzał się portal o2.pl, cytując między innymi wypowiedź byłego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla gazety „Fakt”. Zacznijmy od początku, a więc od momentu, w którym była para prezydencka zakaziła się koronawirusem. Doszło do tego w lutym tego roku podczas ich pobytu w Szwajcarii.

„Była prezydencka para zwalczyła objawy choroby, jednak wirus nie pozwolił im o sobie zapomnieć.” – czytamy na o2.pl. „Niestety choroba często nie kończy się po ustaniu bezpośrednich objawów. Po przebyciu infekcji istnieje duże ryzyko długotrwałych powikłań, szczególnie neurologicznych.” – piszą dziennikarze. I rzeczywiście, Aleksander Kwaśniewski doświadczył nieprzyjemnych powikłań, a część z nich towarzyszy byłemu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej do dzisiaj.

Aleksander Kwaśniewski wciąż zmaga się z fizycznym osłabieniem. Przyznał także, że dopadła go mgła mózgowa. „Można powiedzieć, że trwa to dziś. Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa.” – wyjawił na łamach „Faktu”. „Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć.” – Aleksander Kwaśniewski w szczegółach opowiada o objawach mgły mózgowej.

Na powikłania po koronawirusie narzeka także wciąż Jolanta Kwaśniewska. Nie tak dawno temu media rozpisywały się o zapaleniu nerek u pierwszej damy, a obecnie ma ona problemy z alergią, co potwierdził sam Aleksander Kwaśniewski z w rozmowie z „Faktem”.

Panu Aleksandrowi i Pani Jolancie życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

źródło: o2.pl, Fakt

  1. Nawałnice nad Polską zebrały żniwo. Na te nagrania i zdjęcia ludzie patrzą z przerażeniem
  2. Gwiazda „Królowych Życia” kusi obfitym biustem. Internauci są zniesmaczeni
  3. Zaskakujące odkrycie naukowców z Oksfordu. Chodzi o zmieszanie szczepionek Pfizer i AstraZeneca

Zobacz również: