fot. Youtube, Nasz Racibórz

Niestety sprawdziły się przewidywania meteorologiczne. Nad niektórymi obszarami Polski doszło do załamania pogody. To, pociągnęło za sobą koszmarne nawałnice, a efekty są wręcz przerażające. Zalane ulice, miasta, posesje i prawie 500 interwencji straży pożarnej. Szczegóły są porażające, a już sam widok zdjęć i nagrań, które przedstawiamy w artykule może wywołać ciarki.

Nawałnice przetoczyły się nad Polską

Najmocniej podczas wczorajszych i przedwczorajszych nawałnic ucierpiał Śląsk. Na wszystkie pojawiające się nagrania i zdjęcia można spoglądać z przerażeniem. Żywioł kolejny raz pokazał, że jest silniejszy od człowieka.

Na Śląsku podtopionych zostało prawie 100 posesji, a ponad 300 razy interweniować musiała Straż Pożarna. Niewiele lepiej było w Małopolsce, a tylko nieco lepiej na Dolnym Śląsku. Choć działo się już w środę, to punkt kulminacyjny nawałnic nastąpił w czwartek. Jak donosi portal o2.pl, tylko do godziny 21:00 strażacy w całym kraju wyjeżdżali łącznie prawie 600 razy do interwencji. Skutki nawałnic można zobaczyć na poniższych materiałach wideo i zdjęciach, które coraz liczniej publikowane są w mediach społecznościowych i portalu Youtube.

„Starosta raciborski wieczorem ogłosił alarm przeciwpowodziowy na terenie całego powiatu. Wszystko z powodu zalanych piwnic i błota na ulicach. Strażacy wspierani są przez ochotników i lokalne władze.” – czytaliśmy na portalu o2.pl. To, co się wydarzyło można zobaczyć na powyższych zdjęciach.

Niewiele lepiej było i wciąż jest w gminie Krzanowice. Nagranie z miejscowości Borucin można zobaczyć poniżej.

Ucierpiały też Rydułtowy, gdzie zalane zostało praktycznie całe centrum miasta oraz wiele posesji.

W gminie Gorzyce, w Osinach strażacy mieli także ręce pełne roboty.

źródło: o2.pl, mat. prasowe, Youtube

  1. Zniżki oraz darmowe wejściówki dla zaszczepionych na COVID-19. Mimo tego rośnie fala krytyki
  2. Stockinger oddał matkę do domu opieki. „Ona, by zajmować się rodziną, poświęciła karierę, a nawet całe życie”
  3. Adam Niedzielski o przymusie szczepień i pozostałych krokach, mających przekonać ludzi

Zobacz również: