Foto.: Polsat News

Dziennikarze RMF24 donoszą, iż kobieta, która prawdopodobnie była zakażona indyjską mutacją koronawirusa zmarła. Według doniesień PAP była to siostra zakonna ze zgromadzenia Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty, która posługiwała w Katowicach. Trwają badania.

Jako pierwszy przekazał tę informację portal misyjne.pl. Wciąż trwają badania, które mają sprawdzić tezę pierwszej w Polsce ofiary indyjskiej mutacji koronawirusa. Portal powołujący się na doniesienia Katolickiej Agencji Informacyjnej podaje, iż zmarła kobieta pochodziła z Węgier.

Wciąż trwają również badania mające na celu weryfikację zakażeń wśród pozostałych sióstr zakonnych z Katowic. Kilkanaście z nich przebywa już na kwarantannie. Co więcej izolacją objęto również 10 osób bezdomnych, którymi siostry się opiekowały.

Niepotwierdzona informacja o śmierci zakonnicy

Śląski sanepid nie chce jak na razie potwierdzić informacji o śmierci zakonnicy. Nie oznacza to jednak, że brak z ich strony odpowiedzi. Powiedziano, że taka informacja pochodzi ze źródeł kościelnych i – jak dotąd – nie ma odzwierciedlenia w oficjalnym dokumencie.

„Owszem, dotarła do mnie taka informacja, natomiast ja opieram się na karcie zgonu. Ta karta zgonu jeszcze nie została przekazana, więc oficjalnie nie mogę tego potwierdzić, dopóki tego dokumentu nie będę miał” – powiedział dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach Grzegorz Hudzik podczas piątkowej rozmowy z PAP.

„Dla mnie kluczowa jest karta zgonu, wystawiona przez lekarza. Dopóki tego nie otrzymam, nie jestem w stanie tego potwierdzić” – dodał Hudzik.

Zakażenia w katowickim zgromadzeniu potwierdzone

Badania stwierdzające 17 przypadków zakażenia covid-19 w zgromadzeniu są jednak już potwierdzone. Również 10 przypadków wspomnianych wcześniej także potwierdzono. Fakt faktem jednak informacja, iż w Katowicach pojawiła się indyjska mutacja jest jeszcze nieoficjalna. W tym kierunku prowadzi dopiero badania Państwowy Zakład Higieny.

źródło: RMF24

ZOBACZ TEŻ:
  1. Jest decyzja ws. Moderny. To piąta szczepionka, która uzyskała oficjalną aprobatę WHO
  2. Przeszedłeś COVID-19? Możesz zyskać nawet 3 tysiące złotych
  3. Tłumy przed punktami szczepień na majówkę. W Warszawie i Krakowie kolejka stała już w nocy
  4. Kolejna mutacja koronawirusa w Polsce. Doradca Premiera potwierdza. Znamy szczegóły
  5. Ostrzeżenie GIF. Fałszywe leki i szczepionki przeciw COVID-19 wciąż powszechne

Zobacz również: